אאא

חטיפת תלמידי הישיבה: לקראת ישיבת הערכת מצב בפיקוד מרכז של צה"ל, יצא הערב (שני) ראש הממשלה בנימין נתניהו לצד ראשי מערכת הביטחון ומסר הודעה לציבור הישראלי.

נתניהו פתח את דבריו ואמר: "אנחנו נמצאים כאן בעיצומו של מבצע מורחב, אנחנו צריכים להיות ערוכים לאפשרות שזה ייקח זמן, מדובר באירוע חמור ויהיו לו השלכות חמורות. אנחנו פועלים יחד באופן שקול, אחראי ונחוש מאוד".

"כרגע אנחנו מתקדמים במשימה אחת, בהשבת הנערים, נערינו שנחטפו. אנחנו פועלים נגד החמאס, עצרנו למעלה ממאה פעילי חמאס, אנחנו עושים פעולות נוספות ולא ארחיב עליהן".

"אני מבטיח שמי שינסה לפגוע באזרחי ישראל - ייפגע. צה"ל, השב"כ והמשטרה עושים עבודה טובה בשטח, על כך תודתי ותודתם של כל אזרחי ישראל".

המבצע של צה"ל בחברון (דובר צה"ל)

"אני מבקש לפנות למשפחות היקרות, הנפלאות, של גיל-עד נפתלי ואייל, שוחחתי עם אנשים שבקרו אתכם, ואני התרשמתי גם מהשיחות שלי אתכם מהכוחות שלכם ברגעי הייסורים הללו, אני וכל אזרחי ישראל מחזקים אותכם, אנחנו עושים את כל המאמצים להביא את ילדיכם הביתה".

שר הביטחון משה בוגי יעלון אמר בתדרוך: "אני שוב רוצה לחזק את ידי המשפחות, אנחנו מאז החטיפה מנהלים מאמץ משולב של צה"ל, שב"כ ומשטרת ישראל בהובלה של ראש הממשלה בתיאום עם כל המערכות בכדי להחזיר את גיל-עד נפתלי ואייל כמה שיותר מהר. המאמץ הזה יביא בסופו של דבר שנניח את היד על החוטפים ונגיע אל החטופים, אין לי ספק בכך".

יעלון אמר כי החמאס ספג מכה קשה בעקבות המעצרים בימים האחרונים: "כל ניסיון של גורם כזה אחר מרצועת עזה ייענה בתגובה תקיפה כפי שהגבנו הלילה ואף יותר".

הרמטכ"ל בני גנץ אמר בתדרוך: "בשם צה"ל גם אנחנו מבקשים לחזק את המשפחות הנהדרות.  אומר לכם שצה"ל עם השב"כ ומשטרת ישראל ושאר כוחות הביטחון זוכרים את תפקידים להגן על מדינת ישראל ולפעול בשם ממשלת ישראל. נמשיך להגן על כל אזרחי ישראל בכל מצב אנחנו לא מציפים אלא להמשיך ולהמשיך עד שנצליח".

מוקדם יותר התייחס לחטיפה נשיא המדינה היוצא שמעון פרס ואמר: "היום על העם כולו להיות עם אחד. חטיפת שלושת הנערים הזכירה לנו שלא תמו הסכנות לישראל. העוצמה הפנימית שלנו תגבר על הפשיעה הטרוריסטית. למחבלים לא תהיה תוחלת. הם שליחי רצח והרס ללא בשורה, אפילו לבני עמם - והם יבואו על עונשם".