אאא

משנה מנהל משנה מזל. אחרי עידן יוסף ביננפלד, מנהל רשת הגנים של אגו"י שסיים לא מכבר את תפקיד, החל היום עידן חדש ברשת הגנים של אגדות ישראל: תקופת איצ'ה רייך.

רייך, איש 'דגל התורה' וראש מועצת רכסים בקדנציה הקודמת (וכנראה גם הבאה) ומ"מ בקדנציה הנוכחית, נחשב כאיש של קונסנזוס בתנועת 'דגל התורה' אליה הוא משתייך, ונהנה מיחסי אנוש מעולים, כמו גם מהערכה מקצועית רבה.

בשנות שלטונו בעיירה הצפונית רכסים, ידע המקום שגשוג כפי שלא ידע מעולם, מה שגרם למסע לחצים להמשך כהונתו, למרות הסכם הרוטציה עליו היה רייך חתום.

לאחר הבחירות, מונה רייך לתפקיד ברשת 'בר כל' של איש דגל התורה מנחם כרמל, בהמשך מונה גם ליועץ מיוחד של יו"ר וועדת הכספים חה"כ משה גפני שרייך נחשב למקורבו, וכעת מגיע התפקיד הבכיר הבא, מנכ"ל רשת הגנים של אגודת ישראל.

הדיווחים אודות המינוי הצפוי יצאו מזה זמן. ביום חמישי האחרון נסגר המכרז לתפקיד, והיום (ג') בשעה 3:30 אחה"צ נפתחו המעטפות ומועמדותו של רייך אושרה פה אחד.

מדובר בעצם בעוד מינוי של הצמד גפני ופרוש, שמסמנים כעת 'וי' על מועמד נוסף שנבחר על פי החלטתם, ללא התערבות מצידו של ליצמן, שאיבד כל השפעה  בקרב חברי העמותה. מינויו של המנכ"ל כעת התחייב, בין היתר עקב התחייבותו של סגן שר החינוך מאיר פרוש בפני שרי האוצר והחינוך, למינוי מנכ"ל לרשת עד יום כיפור.
 
עבור רייך עצמו, אין המדובר בחגיגה גדולה. מדובר במעמסה כבדה, הרשת עצמה שקועה בגרעונות ענק, ועם תקציב שנתי של 80 מיליון ₪ - פי 2 מתקציב מועצת רכסים אותו ניהל עד כה. ולמרות זאת, בקרב עובדי הרשת ישנה תקווה, כי רייך הנחשה לאיש עבודה ואיש ביצוע מעולה, הוא האיש שיצליח ליישם את תהליך הבראת הרשת בהצלחה.