אאא

ראש מחוז ירושלים והשפלה במכבי שירותי בריאות, מר גידי לשץ, ביקר השבוע בבתיהם של רבני העיר מודיעין עילית ובלשכתו של ראש העיר. מדובר בסיור ראשון שעורך ראש המחוז אצל רבני העיר, מאז נכנס לתפקידו לפני כחודשיים. כשהוא לצד מנהל מרחב מודיעין עילית מר עידו פן, מתאם קשרי הקהילה בעיר ר' נחמן ניימן ומנהל השיווק של מכבי למגזר החרדי, ר' משה שלזינגר, סקר ראש המחוז את השירותים הרפואיים השונים במודיעין עילית ואת התאמתם לאורח החיים של התושבים.

ראש המחוז התקבל בחביבות רבה אצל רבני העיר שליט"א – המרא דאתרא דמודיעין עילית הגר"מ קסלר שליט"א, המרא דאתרא דאחוזת ברכפלד הגר"י זיכרמן שליט"א, רב ק"ק ויז'ניץ ברכפלד הרה"צ רבי ברוך שטרנבוך שליט"א ורב ק"ק מרומי שדה הגרי"ל שבדרון שליט"א, אשר שיבחו את מכבי על השירות הרפואי המיטבי שהם מעניקים לתושבי העיר. כן ציינו את פעילויות קידום הבריאות הרבות שמכבי מובילה בעיר, כאשר הייתה החלוצה בפעילות זו בקרב הקהילה.

השבוע, סיפר ראש המחוז, החלה מכבי שירותי בריאות במתן חיסונים מפני שפעת. החיסונים ניתנים לכלל המבוטחים חינם וזאת במטרה לעודד את המבוטחים להתחסן ולמנוע התחלואה בחודשי החורף. ראש המחוז הציג בפני רבני העיר שליט"א את החוברת המהודרת שהפיקה מכבי לקראת המבצע, והרבנים הסכימו כי קבלת החיסון הינה כצעד מונע. "הציווי של 'ונשמרתם' מחייב אותנו לפעול למען בריאותנו בכל ימות השנה, וכמובן להיבדק ולהתחסן כנקיטת משנה זהירות שיש בזה צד של 'ונשמרתם'", הסבירו. לבקשתם של רבני העיר שליט"א, תיבחן אפשרות של כינוס בו ישתתפו הרבנים לחיזוק חשיבות החיסון מפני השפעת והבדיקה המונעת מפני מחלות.

לאחר מכן נפגש ראש המחוז עם ראש העיר מודיעין עילית, הרב יעקב גוטרמן. בפגישה שעסקה בנושאים השונים הנוגעים להתפתחות המרכזים הרפואיים המגוונים של מכבי ברחבי העיר. הוא גם שיבח את הפעילות של מכבי בהעלאת המודעות לחיסוני השפעת, וציין כי גם מחלקת הבריאות של העירייה תצא בפעילות לעידוד התושבים להתחסן מפני השפעת, ללא תשלום, במרכזים הרפואיים של קופות החולים. בתום הפגישה ביקר ראש המחוז, מר גידי לשץ, במרכזים הרפואיים של מכבי ברחבי העיר.

למכבי שירותי בריאות פריסה מרבית של מרכזים רפואיים, בתי רופאים ומרפאות בכל שכונות מודיעין עילית: מרכזים רפואיים ברחוב יחזקאל 2 באחוזת ברכפלד, במרכז קסם ברחוב אבני נזר בקריית ספר ובגבעה הדרומית – ברחוב נתיבות המשפט. במרכזים ניתן למצוא שירותים במגוון שירותי רפואה, מרכז לבריאות האישה, מכון פיזיותרפיה, מכון להתפתחות הילד, מרפאות עיניים, מכון ריפוי בעיסוק, מרפאות של מכבי דנט, בית מרקחת של מכבי פארם, טיפת חלב ותזונאים.

מכבי היא הקופה היחידה שמפעילה במודיעין עילית מוקד רפואי מדי ערב עד השעה 22:30 ומוקד רפואת נשים עד השעה 22:00, זאת בנוסף לשירותים הרפואיים של מומחים בפריסה גדולה ברחבי העיר. בנוסף יוזמת מכבי פעילויות קידום בריאות בקהילה ומפעילה, בשיתוף העירייה, קבוצות וסדנאות שונות כמו גמילה מעישון, סוכרת, תזונה נכונה ודיאטה, החייאת תינוקות וילדים ועוד.

אצל הרה"צ רבי ברוך שטרנבוך שליט"א, רב ק"ק ויז'ניץ באחוזת ברכפלד
אצל הרה"צ רבי ברוך שטרנבוך שליט"א, רב ק"ק ויז'ניץ באחוזת ברכפלד
בלשכתו של ראש עיריית מודיעין עילית, הרב יעקב גוטרמן
בלשכתו של ראש עיריית מודיעין עילית, הרב יעקב גוטרמן