אאא

לקראת בוא הרבבות למירון, מנסים העסקנים בשיתוף חברות התחבורה ומשטרת התנועה למנוע את קריסת מערכת התחבורה. 

למרות ההסכמים שהושגו בין העסקנים למשטרה, בוטל הקו הישיר מהתחנה המרכזית בצפת אל עבר מושב מירון ותוכנית מסלולי הקווים שונתה. הכבישים שנחסמו למעבר רכבים פרטיים יישארו חסומים עד לסיום ההילולא, בניגוד לסיכומים הקודמים.

על פי ההסדר החדש, תושבים שירצו להגיע לצפת ממחלף גולני, יוכלו לעשות זאת רק דרך טבריה - נסיעה ​לכביש 90 לעבר צומת עמיעד, ​ראש פינה ומשם לכיוון הכניסה הישנה ​של צפת דרך הרי כנען. תושבי צפת ​שיציגו תעודות זהות יורשו להיכנס ברכב פרטי לנתיבים החסומים החל מצומת גולני לכיוון קדרים, מלבד ל​ציר התחבורה שבין צומת עין זיתים לצומת חנניה.

​שירות התחבורה הציבורית מצפת החל לפעול כבר הבוקר ויימשך ברציפות עד השעה 22:00 בערב. בחרבות התחבורה אומרים כי התדירות תגבר לפי הצורך. השירות ישוב לפעול ביום שישי בשעה 09:00 בבוקר עד שעה לפני כניסת השבת. כחצי שעה לאחר מוצאי שבת - עם תחילת ימי ההילולא, ישוב השירות לפעול החל מחצי שעה לאחר יציאת השבת ברציפות כל הלילה והיום שלמחרת עד ליום ראשון מוצאי ל"ג בעומר בחצות הלילה.

האוטובוסים מצפת למירון יורידו את הנוסעים אך ורק לאורך כביש הכניסה הראשית למושב מירון. כמו כן כחלק מההיערכות למצוקת החניה, משטרת צפת הכשירה את רחבת השוק העירוני לקליטת חניה המונית לרכבים פרטיים.

​חניון "נתיב אקספרס" הועתק השנה ​​יחד עם חברת אגד למיקום הכי קרוב למירון - חניון מס' 1. ברציף הקרוב לכניסה לחניון ימתינו​ כל קווי התחבורה הציבורית של חברת "נתיב אקספרס" להעלת הנוסעים לעיר צפת.

​חציית הכביש מהיציאה הראשית של מירון אל הצד השני של הכביש לכיוון החניון​ אפשרית רק דרך מעבר המנהרה ​התת קרקעית ​להולכי רגל הממוקמת בסמוך לכניסה הראשית למושב מירון.

עסקן בעיר צפת מביע חשש בשיחה עם "כיכר השבת" כי השנה תתרחש שוב קריסה בתחבורה. "בכל יום אנחנו שומעים על שינויים בסדרי התחבורה, מה שעלול ליצור דיסאינפורמציה בקרב ציבור הנוסעים. מה גם שלהערכתי אין מספיק אוטובוסים שיפעלו מצפת למירון". לדבריו, "חברת התחבורה שתפעל כאן תביא גם השנה אוטובוסים צרים מלהכיל, קטנים בגודלם ובשל כך כמות האוטובוסים צריכה להיות כפולה ומכופלת. כל השנים התרענו והתעלמו מאיתנו, אני מקווה שהשנה הכל ישתנה".