אאא

המאבק החריף המתנהל במהלך החודשים האחרונים בעיר חדרה בין רבני העיר - הרב דוד ורנר והרב שמעון ביטון ותושביה החרדים של העיר לבין הממונים על המועצה הדתית, יהודה כהן ויאיר גבאי - עולה מדרגה.

במהלך כינוס חירום מיוחד בהשתתפות עשרות רבנים מכל רחבי השרון והצפון, קראו רבני העיר למרן נשיא מועצת חכמי התורה לפטר את שר הדתות יעקב מרגי, המתנכל לטענתם לרבני העיר על-ידי תמיכתו בראשי המועצה הדתית.

בכנס שהתקיים בערב שבת בבית הכנסת רמב"ם בחדרה השתתפו בין היתר: הגר"ש שלוש רבה של חיפה, הגרש"א וויס הרב של עמק חפר, הגר"ד צדקה רבה של פרדס חנה, הגר"ס פרנקל רבה של יבניאל, וכן עשרות רבנים נוספים.

במהלך הכינוס נשא דברים הגר"ש שלוש רבה של חיפה וזעק: "משרד הדתות מנוהל על-ידי בריונים. בשעתו, חבר מועצת חכמי התורה הגר"ש בעדני לא רצה בתפקיד שר הדתות את מרגי ואני שיכנעתי אותו". הוא הוסיף כי היום הוא מצטער על כך.

הרב זמל, מרבני השרון, אמר כי במשרד הדתות ישנם שר ועוזר העויניים את רבני ישראל. "לא נותנים לנו להיכנס למרן הרב עובדיה בכדי לשטוח בפניו את טענותינו", זעק הרב זמל.

תגובת אלון נוריאל, יועץ השר לשירותי דת יעקב מרגי: "התלונה נגד ממוני המועצה הדתית בחדרה נמצאת בחקירת משטרה. במידה וממצאי החקירה יצביעו כי פגעו ברבני העיר, השר מרגי לא יהסס להשעותם מתפקידם לאלתר. בנוסף מתוכננת בימים הקרובים פגישה בין השר מרגי לראש העיר חדרה לגבי המשך תיפקוד הממונים במועצה הדתית". 

כזכור, הויכוח התלהט לאחר חג הפסח שעה שרבני העיר ביקשו להסיר מהמקוואות את המחסומים לגביית כסף בשל הטענה כי הם פוגעים במגיעים לטבול ולהיטהר. מנגד, ראשי המועצה הדתית סרבו לכך ואף התעמתו עם הרבנים.

יצויין כי יו"ר דגל התורה, ח"כ הרב משה גפני הגיע בשבוע שעבר במיוחד לחדרה בכדי להביע תמיכה והזדהות עם רבני העיר. גם ביטאון התנועה, יתד נאמן נותן לרבנים גיבוי מוחלט במאבקם.