אאא

בסוף השבוע, נבחר רב אשכנזי לעיר נתניה, הגאון רבי קלמן בר, לאחר מאבק צמוד מול הגאון רבי משה חיים לאו. כעת, בשיחה עם "כיכר השבת", מדבר הרב הראשי החדש על התוכניות לעיר וחזונו לעתיד.

"אני מתכוון להיכנס לתוך בתי הספר והמתנ"סים, אני אביא אנשים שיבואו לדבר על דת, על מורשת ישראל. לקדש שם שמיים ולהנגיש את שם השם ברבים", מצהיר הרב בר בפתח השיחה.

הרב מבהיר כי צעד זה יעשה בהסכמה ולא בכפייה דתית. "אנחנו נעשה את זה בתיאום ולא בכפייה. מי שלא ירצה אנחנו לא נכפה עליו ואנחנו נעשה את זה בתיאום. יש צימאון לזה. זו האמת האמיתית".

"אני מודה לקדוש ברוך הוא שזיכה אותי להיות שליח ציבור", הוא אומר על זכייתו, "העיר גדלה והתרחבה ולכן ראש העירייה ומשרד הדתות נתנו את אמונם וזכיתי לתמיכה מכל גדולי ישראל".

"באופן כללי, אני רוצה לקדש שם שמיים בכל התחומים ובכל המגזרים", מדגיש הרב, "זה התפקיד של רב. לרדת אל העם ולכל המקומות. להיות אוזן קשבת ולשמוע כל אחד מכל מגזר. שכל אחד ואחד ירגיש שהרבנות מדברת אליו והכל מאהבת ישראל. אהבה אמיתית. אני ישדר אג'נדה רוחנית. אהיה ער לכל מצוקה של כל אחד".

הרב בר זכה בתפקיד הנחשק בהפרש של שתי קולות בלבד. על מי שכמעט זכה בתפקיד, אומר הרב בר כי הם יוכלו לעבוד יחד: "הרב משה חיים לאו רב תלמיד חכם גדול ונכבד, ואין שום ספק שאנחנו נוכל לשתף פעולה במטרה לקדש שם שמיים למען התושבים בנתניה. הוא רב בעל שיעור קומה ובעל נפש עדינה וביחד נוכל לעבוד".

בחירתו של הרב בר מגיעה לאחר שנים ארוכות בהם לא כיהן רב אשכנזי בעיר, משום שמאז עזב הרב הראשי לשעבר ישראל מאיר לאו את התפקיד לטובת תל אביב והרבנות הראשית לישראל לפני כ-26 שנה, מכהן בעיר רב ספרדי בלבד, הרב דוד שלוש.

הרב קלמן בר זכה ב-17 קולות של חברי הגוף הבוחר, זאת לעומת 15 קולות בלבד להם זכה הרב משה חיים לאו.

הרב בר הינו בוגר הישיבה התיכונית בנתניה וישיבת "כרם ביבנה". משמש כיום כרב מכללת "תלפיות" בתל אביב וידוע כמי שפועל בשנים האחרונות במסגרות תורניות שונות הפועלות בנתניה. הוא נתמך לתפקיד על ידי הראש העיר נתניה, מרים פיירברג, וכן על ידי מרבית הממסד הרבני בעיר וחברי הקהילות.