אאא

משפחת ספרא התורמת הגדולה להקמת כיכר ספרא, עשויה להתערב בפרשת חילולי השבת בחניון ספרא. המפנה הדרמטי הזה, עשוי לבוא בעקבות התערבותו בנושא של אב"ד ז´נבה, הגאון ר´ אברהם-יפה שלזינגר שליט"א, האיש ששמו עולה גם בהקשר של הבחירות הקרובות לרבנות ירושלים.

הגרא"י שלזינגר שליט"א, הוא ממקורבי משפחת ספרא ובעל דלת פתוחה לכל בני משפחת ספרא ברחבי העולם. בימים האחרונים שוהה הגרא"י שלזינגר בביקור בזק בארץ ופגש בגדולי ישראל שביקשו ממנו להירתם ולהפעיל את השפעתו למניעת המשך חילול השבת, במקום הקרוי על שם הנדבן מר אדמונד ספרא.

בעקבות כך הודיע הגרא"י שלזינגר, כי בכוונתו להיפגש בדחיפות בעניין עם הגב´ לילי ספרא אלמנת מר אדמונד ספרא, כבר ביום שישי הקרוב, מייד עם חזרתו לז´נבה, ולהעמידה על חומרת העניין שבחילול השבת במקום שנדב בעלה ושקרוי על שמו.

"אדמונד ספרא היה יהודי חם ורגיש לענייני המסורת", אומר הגרא"י שלזינגר ל´כיכר השבת´, "לא פעם היו מקרים בהם נאבקתי על ענייני הדת, והוא תמיד היה זה שעזר לי להכריע. ברור שאם הוא היה היום בחיים, הוא לא היה נותן שיהיה חילול שבת במקום שהוא תרם ושקרוי על שמו, ואני מתכוון להביא את הדברים במלוא חומרתם בפני הגב´ לילי ספרא".

כעת עלול ראש עיריית ירושלים ניר ברקת להתמודד, לא רק עם זעמו הגובר והולך של הציבור החרדי, אלא אף עם כעסה של אחת המשפחות העשירות ביותר בעולם, ומגדולי הנדבנים לירושלים.

הרב שלזינגר בבית הרב אלישיב