אאא

ביזיון בקריית אתא: היחסים העכורים בשנים האחרונות בין שני רבני העיר קריית אתא, הרב אליהו מימון והרב דיסקין, הגיעו היום למעשים חמורים במיוחד, וזאת כאשר הרב הספרדי התעמת הבוקר (רביעי)  עם עובדי המועצה הדתית עד כדי כך שהמזכירה נזקקה לטיפול רפואי (לא ברור אם בשל תקיפה מצד הרב). "הוא הפך שולחנות וזרק כיסאות. הוא נכנס לאמוק" סיפר עד ראייה.

רפי אילוז, מנהל מחלקת כשרות בעיר, סיפר בשיחה עם "כיכר השבת" על ההיסטוריה שהשפיעה על האירוע שהתרחש הבוקר: "ישנה הסכמה עם משרד הדתות על חלוקה שווה בין הרבנים שהרב מימון מטפל במקוואות והרב דיסקין מטפל בכשרות שבה הוא מטפל בהצלחה. ככה במשך ארבע שנים".

"אבל בשנה האחרונה החליט הרב מימון שהוא רוצה לחתום על תעודות הכשרות. ניסינו בכל מיני דרכים להגיע לעמק השווה בכדי למנוע בעיות. ניסיתי לומר לו שהוא יחתום על חצי מתעודות הכשרות וכך גם הרב דיסקין. הרב מימון לא הסכים ואמר שמבחינתו הרב דיסקין לא קיים". הוסיף אילוז.

אלא שהבקשות שהחלו לפני שנה, כך לפי אילוז, לא הסתיימו ובקשה נוספת לא איחרה להגיע. "אתמול הוא (הרב מימון - צ"ג) התקשר אלי לאחר שנה שהוא לא דיבר איתי וביקש לחתום על תעודת כשרות באחת המסעדות בעיר. אמרתי לו 'ידידי הרב, אם זה יעשה שלום קח ותחתום מצידי גם על המצח שלי. מחר אני אקדים ואגיע למשרד ותחתום על התעודה ושלום עלייך נפשי'. כמובן שעדכנתי את הרב דיסקין וגם הוא אמר שהוא מוכן שהרב מימון יחתום וכל זה בשביל השלום".

הבקשה הטלפונית אתמול הפכה הבוקר לקולנית במיוחד ואף לאלימות מילולית כלפי אחראי הכשרות ומזכירת המועצה הדתית. "היום בבוקר הגעתי למשרד, הרב התחיל צעוק 'איפה תעודת הכשרות?'. השבתי לו 'הרב קודם תרגע. תוך כמה דקות תקבל את התעודה ותחתום עליה ואני קורא למשגיח'. במקביל התקשרתי למשגיח של המסעדה, והוא הגיע לפה".

אלא שהוויכוח הקולני עם האחראי על הכשרות הלך והתעצם. "הרב ניגש למזכירת המועצה הדתית שעובדת כאן 14 שנה, הוא אמרה לה 'אני רוצה את תעודת הכשרות עכשיו'. המזכירה השיבה לו 'הרב, אני מביאה לך את התעודה עוד כמה דקות'. אבל פתאום תפס אותו אמוק שלא ראיתי בחיים. הוא השתולל וצרח ואמר מילים 'אני יהרוג אותך ואת הרב דיסקין. אני יעיף את רפי (אילוז -צ"ג). אף אחד לא יקבע לי'" כך לטענתו של אילוז.

"הוא התחיל להפוך שולחנות ולשבור כיסאות. מהר תפסתי את הרב דיסקין והכנסתי אותו לחדר וסגרתי את הדלת כי לא ידעתי מה הרב מימון יעשה לו. כך גם לקחתי את המזכירה הצידה. הרב עצמו הלך מהמקום ובמקביל היא נזקקה לטיפול רפואי היא רעדה בגופה". הוסיף אילוז.

"במילה אחת מדובר כאן בחילול השם נורא" הוא אומר בצער. "לא רצינו את זה ואני מאוד מעריך את הרב מימון. אין מילים. קבעתי עם זוג מארה"ב שהגיע לחתום על תעודת נישואין ומהר לקחתי אותם הצידה בכדי שלא יראו את מה שהתרחש".

לא ניתן היה להשיג את תגובת הרב מימון לאירועים המתוארים בכתבה עד לשעת פרסומה. נשמח לפרסם את תגובת הרב לכשתתקבל.