אאא

רביד נגר, מדריך רוחני של בני נוער רבים באינטרנט עונה על שאלות רבות שמופנות אליו באתרים שונים שהקים, תומך חלקית ברב אמנון יצחק.

נבהיר, כי הוא לא מוכן להזדהות פוליטית אך מגלה אמפתיה כלפי הרב אמנון יצחק, לטענתו, האמת נגועה בסממנים פוליטיים, ולאור המתקפות נגד הרב אמנון יצחק בחר הרב רביד להתייחס לנושא למרות שבעבר העדיף להימנע מכך.

נגר נשאל ע"י גולש באתר האינטרנט שלו מה דעתו על כל מה שקורה לאור מכתבי גדולי ישראל, לדבריו,  מצד אחד יש משפחות רבות שעשו תשובה בזכות הרב אמנון יצחק , מצד שני איך אפשר להתעלם מגדולי הדור?

נגר אומר: "קיבלתי עשרות פניות בנדון ובחרתי לא להתייחס כדי לא לנקוט עמדה פוליטית. אולם , כשראיתי שיש עשרות בני נוער מתוסכלים שחלק גדול מהם פשוט בחרו להרים ידיים ואו לוותר על דרך התורה או להתייאש, החלטתי לגלות מעט אמפתיה כלפי אותם נערים מתוסכלים ע"מ שלא יתייאשו ויעזבו את הדת , לא הכל זה פוליטיקה בחיים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"לבני הנוער יש רגשות וחשוב שהציבור ידע שגם שכשבוחרים לצאת נגד גדול מזכה הרבים , יהיו לכם השלכות, מי יתן מענה לבני הנוער? מי יסביר להם איך להתמודד? האם מה שמעניין אותנו זה רק מי צודק ומי לא צודק?" 

נגר ממשיך בביקורת על המתקפות נגד הרב אמנון יצחק: "מה עם הכרת הטוב? הרב אמנון יצחק מזכה את הרבים כבר שנים רבות , ברגע אחד למחוק אותו מהמפה לחלוטין?"

"זה דבר נכון? הגיוני? סביר? מקרב רחוקים? הגון? אפשר אולי לא להסכים עם חלק מהדעות שלו , אבל להתעלם?!"

 עוד כותב נגר: "שמעתי שהרב יורם אברג'ל שליט"א אמר פעם שכל שנה כשיש בחירות יש כל כך הרבה לשון הרע שהצער שגורמות הבחירות בשמים גורם לגלות רק להתארך בעוד כמה שנים". 

 "בנוגע למכתבים (מכתבי הרבנים נגד ר' אמנון יצחק), קשה מאוד להסביר לנער שנמצא בתחילת התשובה שלו , איך יכול להיות שברגע אחד גדול מזכה הרבים שהחזיר אותו בתשובה , "שהראה לו את האור" מתקשר למילים: "רבם דקרו". קצת מוזר היה לי לראות את המתקפות הקשות, קשה היה לי לראות שכל כך הרבה רבנים גדולים וחשובים חתומים על אותם מכתבים ופשוט ישבתי בבית מזועזע , איך נסביר את הדברים לבני הנוער , הייתי חייב לשמוע את תגובת הרב אמנון יצחק בכבודו ובעצמו לנושא"

נגר המשיך והביא את טענות הרב אמנון יצחק, לפיהם בחלק מהמכתבים יש חשש לזיופים.

נגר קורא לגולשיו שלא להתבטאות בנושא, ולא לפגוע בגדולי ישראל. "השכינה בצער, מבזים את גדולי ישראל, יש בלבול גדול בקרב העם, כל מה שאנחנו יכולים לעשות כדי לסייע לגדולי הדור זה להימנע מלשון הרע, אל תיגררו לדבר על הנושא בפני אחרים, לשון הרע על אחד מגדולי ישראל עשוי לגבות מחיר לא פשוט" שכן כבר אמרו חכמים: "כל המבזה תלמיד חכם אין תרופה למכתו"  

הוא גם קורא לקיים פגישה בין מרן הגר"ע יוסף ור' אמנון יצחק: "אני בטוח שאם הרב עובדיה יוסף שליט"א והרב אמנון יצחק שליט"א ייפגשו הם יגיעו למסקנה אחת ברורה ! המחנות חייבים להתאחד , כדי לא לגרום לחילול ה'" כותב נגר ומאשים את התקשורת החרדית.

 נגר אומר הערב ל'כיכר השבת' כי כלל לא התכוון להביע עמדה פוליטית "כתבתי שקשה לי לקבל שכל כך הרבה רבנים חתומים על המכתב אבל בהמשך הבהרתי ואמרתי שעל המכתב חתומים רבנים גדולים וראוי לברר את הנושא הדק היטב , בתגובתי זו הבעתי אמפתיה טבעית ונורמלית לחלוטין , אני לא מזדהה פוליטית ואני לא תמיד מסכים עם כל מה שהרב אמנון יצחק עושה או אומר , אבל אני בהחלט חושב שהצורה שבה הדברים נראים כרגע בציבור החילוני ואו בקרב החוזרים בתשובה מעוררת דחייה היות ודרכיה דרכי נועם , אם מישהו חלילה נפגע מדבריי אני מתנצל מראש , לא זו הייתה כוונתי , פשוט קצת כואב לי זה הכל".