אאא

שני שרי ממשלת ישראל לשעבר, יתייצבו ביום רביעי השבוע בפני בית המשפט.

האחד הוא שלמה בניזרי מש"ס (השותקת – לא השואגת), שכבר הורשע, אולם ערער לבית המשפט העליון על הרשעתו, כאשר הוא טוען לחפות מוחלטת.

השני הוא "זה מקרוב בא", שר האוצר עד לא מכבר, איש קדימה אברהם הירשזון, הממתין לגזר דינו, היינו העונש, לאחר שכבר הורשע במשפטו.

בניזרי הורשע כזכור, בעבירות של שוחד, הפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט.

בכתב האישום טענה הפרקליטות, כי במסגרת תפקידו כשר העבודה והרווחה מסר בניזרי למקורבו, קבלן כוח אדם של עובדים זרים, משה סלע, מידע על מכסות של עובדים זרים. מידע שלדברי התביעה נועד לסייע לסלע לזכות במכרז להבאת עובדים זרים.

כתב האישום נגד בניזרי גובש באמצעות סלע עצמו שהפך לעד מדינה, למרות מפוקפקותו. בית המשפט המחוזי הרשיע את בניזרי וגזר עליו שנה וחצי מאסר בפועל וקנס של 80 אלף שקלים.

מי שיכריעו בעניינו של בניזרי הם שלושת שופטי בג"ץ, אדמונד לוי, אסתר חיות וחנן מלצר.

זמן קצר לאחר מכן, יינתן בבית משפט המחוזי בתל אביב, באולמה של השופטת ברכה אופיר תום, גזר דינו של שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון. הירשזון הורשע בגניבת מיליוני שקלים מקופת ההסתדרות העובדים הלאומי בראשה עמד.

כזכור, בהחלטה על הרשעתו, כתבה השופטת ברכה אופיר תום כי הירשזון ושאר בכירי ההסתדרות, הפכו את מחלקת הנהלת חשבונות של הארגון ל´קזינו´, ול"מקור לא אכזב לכספים שהוצאו מהן במרמה". בטיעונים לעונש דרשה הפרקליטות להטיל עליו עונש של שבע שנות מאסר ולהשית עליו קנס, כמו גם קביעת קלון על מעשיו.

מנגד, ביקש בנו של הירשזון רחמים על אביו בפי בית המשפט, ואמר כי גזר דין מאסר לאביו, פירושו גזר דין מוות בפועל.