אאא

דרמה של ממש התחוללה הלילה (שלישי) במשרדי מערכת העיתון 'יתד נאמן' ברחוב ז'בוטינסקי בבני-ברק, לאחר שנודע דבר מכתבו הנחרץ של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי בעד ההנהלה החדשה והנהגתו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן.

גורמים שונים, מההנהלה הישנה של העיתון, ניסו בכל דרך למנוע את פרסום המכתב, במקביל לניסיונותיהם שיוכנס גם מאמרו של הרב ברוך שמואל דויטש, חבר הוועדה הרוחנית של העיתון.

מאבטחים משני הצדדים הגיעו למשרדי מערכת, כאשר האחד מנסה לגבור על השני בשליטה על העיתון, המשטרה הגיעה וניסתה להבין מי הבעלים על העיתון עד שבסופו של דבר ההכרעה נפלה, ומכתבו של הגר"ח קנייבסקי צפוי להתנוסס בעמוד השער של העיתון.

בעמוד השער של 'יתד' שנסגר לאחר חצות הלילה, ויופץ מחר למנויים, המתפרסם ב"כיכר השבת" לראשונה, מופיע מכתבו של מרן הגר"ח קנייבסקי - אותו ישב אמש וכתב בכתב ידו, בעמוד השער, לצד הבאת דבריו בדפוס.

וכך כותב מרן הגר"ח קנייבסקי:

"בעזה"י כ"א סיון תשע"ב

הנה הנהגת הדור מסורה כיום למרן גאון ישראל הגראי"ל שטיינמן שליט"א, אשר כל מעשיו לשם שמים, והנה עתה זכינו שמרן שליט"א ע"פ הוראת מורי חמי שליט"א נטל עליו כל הנהגת העיתון יתד נאמן אשר אאמו"ר זללה"ה יסדו יחד עם מו"ר מרן הגרא"מ שך זללה"ה.

והנה חובה לכל לציית לכל מוצא פיו של מרן שליט"א והזהרו בגחלתן, ובזה מקיימים מ"ע ועשית ככל אשר יורוך, וכל העוזרים והמסייעים בהנהלת העיתון החדשה בראשות הר"ר שמעון גליק שליט"א יתברכו בכל טוב סלה. חיים קניבסקי".

מנהיג הדור הגראי"ל שטיינמן

דבריו הברורים והחדים של מרן שר התורה, מבהירים בצורה חד-משמעית כי העיתון 'יתד נאמן' אותו ייסד אביו הסטייפלער זיע"א, נתון כיום תחת מרותו והנהגתו של מנהיג הדור מרן הגראי"ל שטיינמן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הגר"ח קנייבסקי אף מוסיף ומציין כי הנהגת עיתון 'יתד נאמן' נתונה כיום תחת ידיו של ראש הישיבה בהוראת חמיו, מרן פוסק הדור הגאון רבי יוסף שלום אלישיב.

מלבד זאת, מרן הגר"ח קנייבסקי אף מתרה בכל מי שמנסה לחבל בהנהלה החדשה של העיתון, "הזהרו בגחלתן", ומוסיף כי מי שישמע להנהגתו של ראש הישיבה מקיים מצוות עשה של "ועשית ככל אשר יורוך".

הדברים, אמורים להוות נדבך חשוב בביסוס ההנהלה החדשה של העיתון, לאחר התהפוכות בשבוע האחרון והניסיונות לחבל במאמצי הטלת מרותם של גדולי ישראל על העיתון של בני התורה.

יצויין כי החשש העיקרי כעת הוא מפני ניסיונות של גורמים שונים לחבל בהדפסת העיתון ובחלוקתו בבתי המנויים, כמו כן ייתכן כי כבר במהלך הלילה יתבצעו שינויים נוספים בעיתון.

האם זה עמוד השער שיופץ מחר למנויים?
האם זה עמוד השער שיופץ מחר למנויים?