אאא

בית המשפט טרם הכריע בסוגיית העתירה של סיעת "יהדות התורה" בנושא הבחירות לרבני העיר ירושלים, אך עד אז, לבורסת שמות המועמדים נוספים עוד שמות רבנים. כל אחד מהם רואה את עצמו כמועמד הראוי ובעל הסיכויים הגדולים להשיג את התפקיד הנחשק - רב עיר הבירה של מדינת היהודים.

היום (חמישי) נוסף שם חדש-ישן אל המירוץ ודבר כוונתו להתמודד נחשף ב"כיכר השבת" לפני כחצי שנה, המדובר בגאון רבי אליהו שלזינגר בן ה-65, מרבניה הפוסקים של ירושלים, ורב שכונת גילה בירושלים מאז שנות השבעים, שהגיש את מועמדותו באמצעות שליח מיוחד ששלח למשרד הדתות בבירה.

הרב שלזינגר אישר את הפרטים ואמר ל"כיכר השבת" כי סיכוייו להיבחר גבוהים וכי הוא מנהל שיחות עם חצרות הרבנים. "חוץ מהפוליטיקאים יש מישהו שמנהל את העולם. אנחנו בשלבי שיחה עם חצרות הרבנים ואני חושב שיהיו כאן הפתעות".

"אני מעריך שהיהדות החרדית תתמוך בי. דיברתי בעבר עם אנשיו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, ובעיקרון ישנה תמיכה עצומה ומכיוון שעד עכשיו זה לא היה מעשי אז לא יצאו בהכרזות. אני מעריך שבמשך הזמן יצאו הודעות מסודרות", הוסיף הרב.

כשנה לפני פטירתו של הרב יצחק קוליץ, רבה האשכנזי האחרון של העיר ירושלים, מונה הרב שלזינגר לרב הפוסק של המועצה הדתית בענייני כשרות ועירובין, תפקיד השייך בדרך כלל לרבה הראשי של ירושלים. בהסכמתם של הגרי"ש אלישיב והגר"ע יוסף זצוק"ל.