אאא

הבחירות לרבנות ירושלים: שר הדתות נפתלי בנט וראש העיר ניר ברקת לוחצים את ראשי הסיעות החרדיות בעיריית ירושלים למנות את נציגיהם בוועדת הבחירות. האיום: אם לא תמנו בתוך חודש, בנט ימנה בעצמו.

הסיעות החרדיות דוחות בכל פעם את המינוי של הנציגים החרדים בוועדת הבחירות, לש"ס ויהדות התורה יש את הזכות למנות עשרה נציגים לוועדה, אך עד כה הם נמנעו מלמנות ובכך מעכבים את מועד הבחירות לרבנות העיר.

אך לא עוד, לידי "כיכר השבת" הגיע מכתב של ראש העיר ניר ברקת שנשלח לראשי הסיעות החרדיות בו הוא מתריע כי במידה ובתוך חודש ימים לא ימונו נציגים חרדים, שר הדתות נפתלי בנט ימנה את נציגי הסיעות.

במכתב מגולל ברקת את כל השתלשלות של הבחירות שמתעכבות בעקבות הנציגים החרדים בעירייה שמסרבים למנות את הנציגים בוועדת הבחירות, ובהמשך הוא מצטט מכתב של שר הדתות ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט.

לדברי ברקת, הסיעות החרדיות מתבקשות להעביר את שמות נציגי הסיעות לאסיפה הבוחרת - למזכיר מועצת העירייה לקראת ישיבת המועצה הקרובה, לא יאוחר מיון ג' 27.05.14.

במידה והסיעות החרדיות לא ימנו את הנציגים ברקת שולח להם מסר ברור: "בהתאם להודעתו של השר לשירותי דת ותקנה 22 לתקנות, ככל שלא יושלם הליך מינוי נציגי הסיעות לאסיפה הבוחרת, בתוך 30 יום מהודעת השר, יהיה השר רשאי למנות את נציגי הסיעות".