אאא

הבחירות לרבנות ירושלים: אנשי הציונות הדתית מנסים לקדם את הבחירות לרבנות הראשית בירושלים, אולם נתקלים באין ספור בעיות מצד החרדים שמנסים למנוע את הבחירות.

ל"כיכר השבת" נודע, כי מזכיר ועדת הבחירות הרב חזקיהו סמין, מנסה בימים האחרונים לקבוע כבר לשבוע הקרוב כינוס של וועדת הבחירות, אך נתקל בבעיות שונות כאשר המרכזית בהן היא אי שיתוף פעולה מצד הרב דוד אבוחצירא - רבה של יבנה, נציג הרבנים הראשיים לישראל. במשרד הדתות מנסים בכל דרך לכנס את הוועדה בעוד כשבוע וחצי, תאריך שגם הרב אבוחצירא יסכים לו - מהלך שאולי יצליח.

בקרב אנשי הציונות הדתית, יש הטוענים כי הסיבה בשלה הפוליטיקאים החרדים מסרבים לקדם את הליך הבחירות, היא כי הם מחכים לרגע שהרב אריה שטרן, נציג הציונות הדתית לתפקיד הרב הראשי האשכנזי, יעבור את גיל ה-70 וכך לא יוכל להתמודד לתפקיד.

בינתיים, אנשיהם של ראשי המפלגות החרדיות טוענים כי הם מסרבים להגיע לדיל עם הציונות הדתית על חלוקה כאשר הרב הספרדי יהיה חרדי והאשכנזי מהציונות הדתית, כפי דרישת ראש העיר ניר ברקת.

 (צילום: פלאש 90)
מועמד מטעם ש"ס? הרב אליהו אברג'ל (צילום: פלאש 90)
הגדלה

בש"ס עדיין לא הצליחו למצוא מועמד ספרדי לתפקיד, השמות שעלו עד כה הם הגאון רבי דוד יוסף - חבר מועצת חכמי התורה, הגאון רבי יהודה דרעי - רבה של באר שבע ואחיו של יו"ר המפלגה, והגאון רבי אליהו אברג'ל שפרש מהמירוץ לבחירות לרבנות הראשית לטובת הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף. שמו של הראשל"צ הגאון רבי שלמה משה עמאר ירד מהפרק, לבינתיים.