אאא

ראשי קונגרס הרבנים "פיקוח נפש" החלו במבצע בזק להחתמת כל רבני ישראל, על מכתב תקיף ל´בית הלבן´ ולראשי הממשל בוושינגטון, בו הם דורשים להפסיק מיד את הדיבורים והלחצים על ממשלת ישראל להפסיק הבניה היהודית בירושלים.

"בימים אלו, בהם העם היהודי מתאבל על חורבן ירושלים, וזוכר לדיראון עולם את מחריביה, בטוחים אנו כי אתה, מר ברק אובאמה, אינך רוצה להכנס לרשימה ´מפוקפקת´ זו של המרימים יד לפגוע בירושלים וביהודים הדרים בה", כותבים הרבנים בפנייתם לנשיא ארה"ב.

הרבנים מזכירים במכתב, כי בביקורו של אובאמה במזרח התיכון, הוא גילה ´בקיאות מרשימה´ בנכתב בספר הקוראן, "כמי שמכיר את ספר הקוראן, ודאי ידוע לך, כי בספר כולו אין העיר ירושלים מוזכרת ולו פעם אחת! העם הערבי והמוסלמי מעולם לא הכיר בעיר ירושלים כשייכת לו. זאת לעומת עם ישראל, שמשך אלפי שנים ידעו כל אומות העולם, שיהודים נושאים תפילתם למקום אחד בלבד – עיר הקודש ירושלים".

הרבנים מוסיפים, כי מלבד קדושתה וחשיבותה העצומה של ירושלים לעם היהודי, אין גם כל הגיון בינלאומי בכל צעד של ויתור כלפי עמדות הפלשתינאים: "מאז החלה ישראל במו"מ, נסיגות וויתורים לפלסתינים, נוכח העולם כולו בצדקת ההלכה היהודית, הקובעת כי כל ויתור כזה, יביא לסבב שפיכות דמים ולהעמקת האיבה והסכנות". הרבנים מסיימים את מכתבם בדרישה חד-משמעית: "אם ברצונך, מר אובאמה, להותיר סיכוי כלשהו לשלום ולשקט במזרח התיכון, הנח מיד את ידיך מירושלים עיר הקודש!".

עד כה חתמו כ-250 רבני ישראל על המכתב. בקונגרס הרבנים נערכים במאמץ לסיים את החתמת כל רבני ישראל כבר בימים הקרובים ולשגר את העצומה ההיסטורית לוושינגטון.