אאא

ועד רבני המטה להצלת העם והארץ שיגר מכתב נוקב לראש הממשלה מר בנימין נתניהו בעקבות פינוי המאחזים "אנו עוקבים בדאגה רבה אחרי תוצאות כניעתך בוושינגטון, שבאו לידי ביטוי במבצע המביש, של עקירת נקודות התיישבות ביהודה ושומרון. שוב נראים חיילי צה"ל כשהם מייצגים בשליחותך את האינטרסים של הגרועים שבאויבינו, ומנשלים יהודים מארצם ומנחלתם. וכל זאת בנוסף להוראה המחפירה על הקפאת הבניה ברחבי יהודה ושומרון", פותחים הרבנים את מכתבם.

הרבנים מזהירים את ראש הממשלה ומזכירים לו את עברם של ראשי הממשלה שפינו שטחים מארץ ישראל "בודאי כבר שמת לב לכך, כי מאז ראש הממשלה מנחם בגין שהחריב את חבל ימית, דרך יצחק שמיר שאימץ את רעיון האוטונומיה, יצחק רבין שחתם על הסכמי אסלו, אהוד ברק שהסכים למסור את ירושלים, אריאל שרון שהחריב את גוש קטיף וצפון השומרון, ואהוד אולמרט שהמשיך את דרכו, לא הצליחו ראשי הממשלה שפגעו בארץ ישראל לסיים את הקדנציה שלהם בשלימות ונחלו מפלות, כולל אתה בעצמך לאחר שמסרת את חברון וביצעת את הסכמי ´וואי´".

והרבנים גם מזהירים וגם מנפיקים למר נתניהו עצה טובה מתוך דאגה כנה "העובדה היא, שכל ראשי הממשלה שפגעו בנחלת אבותינו, באו על ענשם, וסיימו את תפקידם לפני הזמן, בצורה כואבת ומבוזה. מתוך דאגה כנה, אנו מציעים לך מר נתניהו, שלא לצעוד בדרכם של קודמיך שגרמו לאסונות חמורים לתושבי ישראל וגם לעצמם. כל הפוגע בארץ ישראל, מכריז מלחמה גלויה נגד הקדוש ברוך הוא ותורתו, עם כל התוצאות הכרוכות בכך.

"אל תעשה את הצעד הנמהר של הפקרת ארץ ישראל, ואל תביא אסון על עם ישראל וגם על עצמך באופן אישי. כדאי שתזכור ותשנן את דברי שלמה המלך החכם מכל אדם (משלי כא): "אֵין חָכְמָה וְאֵין תְּבוּנָה וְאֵין עֵצָה לְנֶגֶד ה´".