אאא

מעשי האלימות שהופנו הערב נגד חייל חרדי בשכונת מאה שערים, וידויי האבנים נגד המשטרה שהגיע בכדי לחלץ אותו מהמקום, גוררים גל תגובות חריפות. 

רבני הנח"ל החרדי אמרו בתגובה לתקיפה: "ההתקפה של החייל החרדי במאה שערים היא בושה וכלימה. מדובר במעשה לא יהודי ולא חרדי - מעשה של חילול השם".

הרבנים ציינו: "עם כל הכאב שלנו כחרדים על צעדי הממשלה אסור לנו להוציא את כעסנו על החיילים החרדים, שהם בשר מבשרנו. העובדה כי אנו נמצאים בתשעת הימים שלפני תשעה באב, ימים בהם אנו מעלים את זכרון חורבן הבית, מעמידה את מעשה השנאה הזה באור מביש".

"הגיע הזמן שהציבור שלנו, הציבור החרדי, יוקיע את התוקפים מה שיתרום למניעת מעשים מבישים כאלה בעתיד". מסרו הרבנים. 

שר האוצר יאיר לפיד, אמר בתגובה: "זה בלתי נסבל ואנחנו לא נסבול את זה. שוחחתי הערב עם השר לבטחון-פנים על כך שיש לטפל במקרים האלה ביד קשה וללא שום היסוס. בשבוע בו עבר בממשלה חוק השיוויון בנטל, יש לא מעט אנשים שרוצים למנוע באלימות את גיוס החרדים. הם צריכים לדעת שזה לא הולך לקרות".

"אני קורא לראשי המפלגות החרדיות לגנות את ההתקפות האלימות ואת ההסתה המכוערת כלפי צה"ל בקול רם, בלי הסתייגויות, בלי לטעון שיש לזה סיבות ומבלי לרמוז שיכולה להיות לכך הצדקה כלשהי. לאלימות אין סיבות. לאלימות אין הסברים. אלימות כלפי חיילי צה"ל היא איום ישיר על מדינת ישראל וכך נטפל בה".

יו"ר ש"ס אריה דרעי מסר: "אני חש זעזוע ושאט נפש ממעשיהם של נערי שוליים קיצוניים שפגעו הערב ללא בושה וחמלה בחייל יהודי, דרכם לא דרכינו, אני קורא לכל ראשי המפלגות לחזור לאלתר לשיח של הבנה ופיוס".

השר יעקב פרי, שעמד בראשות הוועדה שניסחה את חוק הגיוס אמר: "כל ישראלי באשר הוא צריך לגנות בחריפות את ניסיון הלינץ' וההתקפה הברוטאלית כנגד החייל חרדי הערב במאה שערים שבירושלים".

לדבריו: "כל ניסיון לפגוע פיזית או מוראלית בחיילים ייענה מיידית ביד נוקשה מצד המדינה. מקרים כמו שקרו הערב לא ייעברו בשתיקה על ידי הרשויות, אני מבקש ממנהיגי החברה החרדית לקחת את המושכות לפני שיקרה פה אסון".