אאא

מגיפת ההתבוללות, העושה שמות ביהודי הגולה ומכלה כל חלקה טובה, מגיעה ארצה ובנתונים מדאיגים ומעוררי חלחלה. סקר מיוחד, שנערך עבור "כיכר השבת" ונחשף כאן לראשונה, מגלה כי  כ 20 אחוזים מהאוכלוסייה היהודית בישראל, בעד נישואי תערובת, כשחלקם אף מוכנים לכך שילדיהם יתחתנו עם ערבים.

לפני כחודש, הפרסומאי מאיר גל, פרסם כאן, ב"כיכר השבת", מאמר שעורר סערה, נגד ההתבוללות. בסיומו, הוא זעק מנהמות לבו: "יהודים!!! את השבת חיללתם. על הכשרות וויתרתם. את המצוות זרקתם, את הצניעות השפלתם, את ארץ ישראל חילקתם, ועכשיו גם על הדם היהודי לא שמרתם? את הבנות שלכם לערבים מכרתם??".

המאמר עורר סערה תקשורתית גדולה והד ציבורי נרחב, סביב הדיון בנושא הבוער והמדאיג של נישואי התערובת, לא מעטים הם הקולות שתקפו בחריפות ובהתנשאות את המאמר.

בעקבות כך, אתר "כיכר השבת", הזמין מחקר מיוחד שיבדוק את הנושא לעומקו. התוצאות מוכיחות, עד כמה הזעקה הזו חשוב לה שתשמע ותהדהד.

מנתוני המחקר שנערך סביב הנושא של "נישואי יהודים - ערבים", עולה כי 12 אחוזים מאזרחי ישראל היהודיים - בעד נישואי תערובת של יהודים וערבים, ו-13 אחוז מצהירים כי הם מוכנים לכך שילדיהם יתחתנו בנישואי תערובת.

רק 81 % מהיהודים לא רוצים חתן ערבי

 

בקרוב - רוב ערבי בישראל

היהודים בחוץ-לארץ, סובלים קשות מהמגמה של ההתבוללות שרק הולכת ומחריפה. בארץ, התחושה היא כי אלינו זה לא יגיע, אין שותפות גורל בנושא ההתבוללות, זה לא מעסיק את רובנו מאחר וזה נתפס כתלוש מן המציאות. אלא שנתוני המחקר המובא להלן מוכיח, כי לא ירחק היום ומי שיסייע להפיכת הרוב במדינה לרוב ערבי אלו לא אחרים מאשר אזרחי המדינה היהודים, שתומכים ומצדדים בעד התבוללות עם ערבים. ואלו כבר נתונים מפחידים.

כעת ברור הדבר כי לא הסכמי שלום ולא מסירת שטחים, הם שיכריעו את הזהות היהודית של המדינה כי אם נישואי התערובת של יהודים וערבים, הם שיקבעו כאן רוב ערבי, לחרדת כולם.

נתונים מזעזעים

משתתפי הסקר נשאלו תחילה, מה היא עמדתך על נישואי תערובת של יהודים וערבים? 75 אחוז ממשתתפי הסקר השיבו כי הם מאוד מתנגדים או די מתנגדים לנישואים הללו, 12% השיבו כי הם די בעד או מאוד בעד נישואי תערובת.

השאלה השנייה שהוצגה בפני המשתתפים עסקה בפן האישי - האם היית מוכן שאחד מילדיך יתחתן בנישואי תערובת? 62 אחוז השיבו כי בשום אופן לא היו מוכנים לכך, 19 אחוז השיבו כי נראה להם שלא היו מוכנים שילדיהם יתחתנו בנישואי תערובת, 13% השיבו כי היו מוכנים שילדיהם יתחתנו בנישואי תערובת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הנתון הזועק מן הנתונים הוא מפחיד - רק כ-80 אחוזים מכלל אזרחי ישראל היהודיים מתנגדים לכך שילדיהם יתחתנו עם ערבים. לשאר האוכלוסייה (כ-20 אחוזים) אין עמדה בנושא כשרובם תומכים ומצדדים בכך שילדיהם יתחתנו עם ערבים.

´מדינת אזור חיוג 03 יכולה לקפוץ לי´ - מאיר גל

בקרב המשיבים שציינו כי הם די בעד נישואי תערובת, 31 אחוז לא היו מוכנים שילדיהם יתחתנו בנישואים מהסוג הזה. 14 אחוז מאותם שציינו כי הם מאוד בעד נישואי תערובת השיבו כי אינם מוכנים לכך שילדיהם יתחתנו בנישואי תערובת.

מפילוח נתוני הסקר עולה כי בעלי השכלה אקדמאית מוכנים יותר שילדיהם יתחתנו בנישואי תערובת (22 אחוז) לעומת בעלי השכלה תיכונית או על תיכונית (17 אחוז). עוד עולה כי נשואים מתנגדים יותר לנישואים תערובת מאשר רווקים, ושנשים מתלבטות יותר לגבי נישואין כאלו לעומת הגברים. סקר דעת הקהל בנושא "נישואי יהודים - ערבים", בוצע על-ידי מכון "כלים שלובים", והוא נערך בקרב 514 אנשים, גברים ונשים יהודיים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל.

הזעקה הזו ממשיכה להדהד וביתר שאת אל מול הנתונים המפחידים העולים מן הסקר. רבע מאזרחי ישראל היהודים - בעד התבוללות, וכשישנם 13 אחוזים שמצהירים כבר היום כי הם בעד שילדיהם יתחתנו עם ערבים, זה מעורר חלחלה ומחייב להתחיל לפעול בטרם יהיה מאוחר, בטרם נוכל לומר ידינו לא שפכו את הדם הזה.