אאא

נתוני האמת נחשפים: סקר TGI, הסוקר את אחוזי החשיפה של כלי התקשורת בישראל לציבור, פורסם הבוקר (שני) וחושף את נתוני האזנה לתחנות הרדיו החרדיות, רדיו "קול ברמה" ורדיו "קול חי".

לפי נתוני הסקר עולה כי רדיו "קול חי" איבד בשנה האחרונה 25% מנתוני האזנה. לעומת זאת, תחנת הרדיו הצעירה, "קול ברמה", שומרת על יציבות עם ירידה קלה בנתוני האזנה של כ-4.0 אחוזים לעומת 'קול חי' שאיבד באותו פרק זמן כ 25 % ממאזיניו.

בשקלול הנתונים, לנתוני האזנה השנתיים לתחנות הרדיו החרדיות, ניכרת מגמת ירידה של רדיו 'קול חי', כאשר ב-2010 היא הובליה את האזנה עם נתון מרשים של  5.7%, ואילו אחוז ההאזנה ב-2011  ירדה משמעותית ועומד על 4.3%.

לעומת זאת, רדיו 'קול ברמה' שומר על יציבות. ב-2010 אחוז האזנה לרדיו עמד על 4.4%, ובשנת 2011 הוא תוקן מעט ועומד על 4.2 אחוז לעומת 4.3 של קול חי.

לפי נתוני הסקר, אחוז האזנה לרדיו "קול חי" עומד בחצי השנה האחרונה על 4.2 אחוזים, לעומת אחוז האזנה לרדיו "קול ברמה" העומד על 4.0 אחוז.

במחצית השניה בשנת 2010, עמד אחוז האזנה ברדיו "קול חי" על 5.9 אחוז, כעת, במחצית השניה בשנת 2011, עמד אחוז האזנה ברדיו על 4.2 אחוז, מדובר בירידה מוחלטת של כ-30 אחוזים. לעומת זאת, רדיו "קול ברמה", עמד במחצית השניה של 2010 על 4.4 אחוז וכעת, במחצית השניה של 2011 עומד על 4.0 אחוז, המדובר על ירידה קלה של כ-10 אחוז בלבד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

תחנת הרדיו 'גלי ישראל', נסקרה לראשונה במחצית השנייה של שנת 2010, אז זכתה לחשיפה של 0.8 אחוז. במחצית הראשונה של שנת 2011, עמד אחוז ההאזנה לתחנת הרדיו על 1.2 אחוז. בסקר החדש, שיעור האזנה של 0.9 אחוז. יצויין, כי הסקר נעשה בטדם החלה התחנה לשדר בכל הארץ, מה שישפיע על נתוני הסקר הבא.

התגובות

אבי מימרן מנהל התוכניות של "קול ברמה", מסר בתגובה לנתוני הסקרי כי "רדיו קול ברמה ימשיך להוכיח שלציבור החרדי מגיע רדיו איכותי וטוב, ללא פשרות הלכתיות או השקפתיות. אנו בטוחים בדרכנו ובעזרת השם התחנה תמשיך להוכיח כי הקפדה על שמירת הקו שעיצבו גדולי הדור יוכיח את עצמו".

מנכ"ל רדיו 'קול חי', עידו ליבוביץ אומר בתגובה לנתוני הסקר כי "סקר TGI האחרון מוכיח כי רדיו 'קול חי' היא תחנת הבית של המגזר החרדי, ומזה שש עשרה שנה שומר על כוחו ואך מרחיב את קבל מאזינו, נמשיך לשדר למאזיני המגזר הדתי והחרדי תוכניות איכותיות ומהדורות חדשות מקצועיות".

סקר TGI בודק את שיעור החשיפה של עיתונים ותחנות הרדיו בקרב בוגרים בני 18 ויותר, על בסיס שנתי וחצי שנתי. את הסקר עורכת 'קנטאר מדיה מחקרי TGI' והוא בדק את החשיפה בחודשים יולי 2011 עד לדצמבר 2011, ונערך בקרב 2,500 איש.