אאא

מועמדותו של הרב שמואל אליהו רב העיר צפת, לתפקיד רבה הספרדי של ירושלים, מעוררת סערה בקרב גורמי שמאל שונים בגלל התבטאויותיו כנגד השכרת דירות לערבים. בלשכתו מותחים הבוקר ביקורת נוקבת כנגד היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, שלטענתם מנהל נגדו רדיפה מתמשכת עוד מאז התמודד לרבנות הראשית.

לטענתם, בכוונת היועץ המשפטי לשגר מכתב לחברי הגוף הבוחר שבו יבקש מהם להתנגד לבחירת הרב אליהו לתפקיד הרב הספרדי, זאת בעקבות דעותיו הימניות.

כוונת היועץ הובאה לידיעתם של אנשי לשכת הרב אליהו ואלו שיגרו מכתב נזעם אל לשכת היועץ המשפטי וביקשו ממנו לחזור בו מהחלטתו לשלוח את המכתב.

בתגובה לכך הודיע וינשטיין שהוא נאלץ לעשות זאת בעקבות פניות של "גורמים שונים" שפנו ללשכתו. אולם בעקבות בקשתה של לשכת הרב אליהו לחשוף באיזה ארגונים מדובר, הודיע היועץ שמדובר בארגון רפורמי אחד בלבד.

בדברי הנימוק ששלח וינשטיין לעו"ד של הרב אליהו הוא הסביר כי מחובתו הציבורית להסביר לגוף הבוחר כי חלה אפשרות של פתיחת הליכים משפטיים נגד הרב אליהו.

בלשכתו של הרב הופתעו מהנימוק של וינשטיין מאחר והרב כבר מכהן כיום בתפקיד רב עיר ואותה בדיקה בדיוק עם אותן טענות נעשתה כבר לפני כשנה בעת שהרב התמודד לתפקיד הרב הראשי לישראל.

"אין ספק שמדובר ברדיפה של הקליקה השמאלנית קיצונית נגד הרב אליהו", אומר גורם המקורב למשפחה. "מדובר בטענות ובדיקה שנעשו בדיוק לפני שנה כשהרב אליהו התמודד לרבנות הראשית לישראל בניסיון לפגוע בסיכויי הרב אז. אולם, למרות שהבדיקה לא העלתה אז דבר, בוחר היועץ המשפטי לממשלה לחזור על אותן טענות שוב במטרה לפגוע בסיכויי הרב אליהו".

לדברי הגורם, אם לא היינו רואים פה תזמון מדהים של התגייסות שרת המשפטים יום קודם נגד הרב אליהו ויום למחרת היועץ המשפטי לממשלה לא היינו מאמינים שהשניים מתואמים בניסיון לפגוע בסיכוייו של רב עיר מכהן להתמודד לתפקיד מקביל רק בשל דעותיו והשתייכותו למחנה הלא נכון במדינת ישראל".

ביקשנו את תגובת משרד המשפטים אך זו טרם נתקבלה.