אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא הבוקר (ראשון) לארצות הברית, שם יערוך ביקור מדיני עמוס שיימשך ארבעה ימים, ובמרכזו נאום בעצרת הכללית של האו"ם, ביום שני, ופגישה עם נשיא ארה"ב ברק אובמה.

בטרם צאתו, אמר נתניהו כי "אחרי נאום ההונאה של נשיא איראן, ונאום ההסתה של אבו מאזן, אומר את האמת של אזרחי ישראל מול כל העולם".

"בנאומי בפני עצרת האו"ם ובכל מפגשיי אייצג את אזרחי ישראל, ואהדוף בשמם את ההשמצות והשקרים שמוטחים כלפי המדינה שלנו", הוסיף ראש הממשלה.

לפי הערכות, נתניהו יתייחס בנאומו בעצרת האו"ם לסוגיה הפלסטינית, ויגיב לנאום השנאה החריף של אבו מאזן נגד ישראל, כמו כן יתייחס לסוגיית הגרעין האיראני.

ביום רביעי, ייפגש נתניהו עם נשיא ארה"ב ברק אובמה, השניים ידברו על הלחימה נגד ארגון דאע"ש מחד, כשנתניהו יציע סיוע במודיעין ומאידך נתניהו יביע את הדאגה מהרפיון מול איראן. קודם לכן יפגוש את מזכ"ל האו"ם באן קי-מון ואת ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי.

שר החוץ אביגדור ליברמן הגיע כבר ביממה האחרונה לניו יורק, שם עורך ביקור מדיני במקביל לראש הממשלה בנימין נתניהו.

בראיון ל'גלי צה"ל', הגיב ליברמן לנאומו של אבו מאזן ואמר כי "אבו מאזן הצליח להתיש את כולם, לא רק את הישראלים, אלא את הקהילה הבינלאומית כולה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"צריך להגיע למסקנה אחת: האיש הוא לא פרטנר לשום דבר, בטח שלא לתהליך מדיני", טען ליברמן והוסיף כי "הנושא הפלסטיני זז כל כך רחוק לאחור פה בעצרת הכללית".

 (צילום: פלאש 90)
שר החוץ אביגדור ליברמן (צילום: פלאש 90)

"המנהיגים מדברים פה על נגיף האבולה, דאע"ש ועל אוקראינה. הנושא הפלסטיני כמעט לא קיים. גם בעולם הערבי הצליחו להתייאש מאבו מאזן", הוסיף ליברמן.

אבו מאזן האשים ביום שישי, בנאומו בעצרת האו"ם, את ישראל בחיסול המשא ומתן המדיני וברצח עם ברצועת עזה במסגרת מבצע "צוק איתן".

"הכיבוש הישראלי הוא צורה מכוערת של טרור בינלאומי", אמר אבו מאזן, "ב-2012 הזהרתי שהכוח הכובש מתכנן 'נכבה' חדשה נגד הפלסטינים - אני קורא לכם למנוע אותה ולתמוך בייסוד מדינה פלסטינית".