אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הצהריים (שני) נאום כועס במיוחד לנוכח המשבר בקואליציה וחוסר הנאמנות מהשרים כלפיו, כך לדבריו.

"אני מאמין שממשלה צריכה לפעול מתוך הרמוניה. בניסיון להגיע להרמוניה נתתי לגיבוי לדברים שלא הייתי לגמרי שלם איתם, כמו חוק מע"מ 0", אמר נתניהו, "אבל לצערי לא זכיתי לגיבוי הדדי ולא זכיתי גם לקיום המחויבות הבסיסית ביותר - נאמנות ואחריות של שרים לממשלה שהם יושבים בה".

לדבריו, "בשדה המדיני למשל שרים מסוימים תוקפים חדשות לבקרים את המדיניות שאני מוביל ושלשמה נבחרתי. אפילו בנייה בירושלים הופכת אצלם לנושא שנוי במחלוקת ובכך הם מחזקים את הביקורת על ישראל בזירה הבינלאומית".

כאמור, נתניהו האשים את השרים החברים בממשלה, כשהוא מתכוון כמובן ליו"ר "יש עתיד" שר האוצר יאיר לפיד ויו"ר "התנועה" שרת המשפטים ציפי לבני, בחוסר נאמנות כלפיו ובניסיון להדיחו מתפקידו.

"השרים הללו משתלחים בממשלה ובעומד בראשה, הם מנסים להחליף ממשלה וראש ממשלה מתוך הממשלה שהם יושבים בתוכה, הם מפרים הסכמים מפורשים שהושגו כמו למשל מתן תוספת תקציבית אמתית לתקציב הביטחון והעברת בסיסי צה"ל דרומה".

"אני דורש מהשרים האלה להפסיק את החתרנות ואת ההתקפות", אמר נתניהו והוסיף איום, "אם יסכימו לכך - נוכל להמשיך, אם יסרבו - נסיק את המסקנות ונלך אל הבוחר. ממשלה אינה יכולה לתפקד כששרים בתוכה פועלים כל הזמן נגד מדיניותה ותוקפים את הממשלה שבה הם יושבים כמעט בכל כיוון ובכל נושא".