אאא

משבר בקואליציה: לאחר שסיעות הקואליציה הגיעו להסכמה כי חוק הלאום ידחה בשבוע ובמהלכו ינסו להגיע להסכמה בנוסח החוק, מתייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו ומצהיר כי החוק יעבור וימים יגידו האם מדינת ישראל הולכת לבחירות. 

בפתח ישיבת סיעת הליכוד בכנסת התייחס נתניהו למשבר הקואליציוני על חוק הלאום ואמר: "אני נחוש להעביר אותו, עם או בלי הסכמה. אני חושב שחוק הלאום הוא חשוב מאוד להבטחת עתידו של עם ישראל בארץ ישראל ובמדינת ישראל".

"החוק והעקרונות שאני מקדם נותנים ביטוי להיותה של ישראל מדינת הלאום של העם היהודי ורק שלו, בצד שמירה על הזכויות האישיות של כל אזרח ואזרח בישראל. אני מוכן לתת סיכוי להידברות, זה עדיף, אבל אני נחוש להעביר את החוק", הוסיף נתניהו.

נתניהו נשאל על ידי העיתונאים האם מדינת ישראל הולכת לבחירות, וזה הגיב כי "ימים יגידו". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מוקדם יותר התייחס למשבר יו"ר 'יש עתיד' השר יאיר לפיד ואמר: "אפשר עוד לתקן ואפשר להעביר את התקציב ולא לגרום לעוד קרעים ושסעים ברחבי המדינה. בעיקר צריך לחזור ולהנהיג את אזרחי ישראל לטובתם ולא על חשבונם".

"זה אותו משבר כל יום: חוק הלאום, מע"מ 0, הרפורמה בקק"ל, הרפואה הפרטית ועוד. זו הפוליטיקה הישנה שמנסה להחזיר אותנו אחורה לעסקנות, לסחטנות, לשחיתות שלטונית ולזה שמוכרים את המדינה לפריימריז וקבלני קולות. הם רוצים בחירות בזמן שהרחובות בוערים ולא רוצים לעשות את העבודה שלהם", הוסיף לפיד.

לפיד תקף והוסיף: "אותי מענישים שלא יעבירו את התקציב הכי חברתי שהיה? לא. לא נמכור את מה שמאמינים בו תמורת סחר סוסים פוליטי".