חיים ביבס ראש העיר. צילום: מודיעין
אאא

בית-הספר "למען אחיי" במודיעין פועל מזה 6 שנים בתוך קניון - ללא שמירה, ללא מזכירות ובשכירות של 100,000 ש"ח בחודש, אותה משלמים ההורים מכיסם.

את בית-הספר מפעילה רשת מעיין החינוך התורני, אך תלמידיו אינם באים ממשפחות חרדיות. יו"ר ועד ההורים, ברוך בוכניק דורש מימון ומבנה לבית-הספר, כפי שמחייב לדבריו החוק: "מן הראוי לתת מקום גם למשפחות שבוחרות לתת לילדיהן חינוך תורני. דוחקים אותנו החוצה ואני חושש שניאלץ לסגור את ביה"ס".

בתגובה לדברים, שהועלו בתכנית המהדורה-המרכזית עם מרדכי לביא, התראיין לתכנית ראש-העיר ואמר: "בעיר שלנו יש סדר ומי שחושב לעבוד בשיטות של ימי-הביניים, שיטות חשוכות שמנסות בדרכים לא דרכים להקים בתי ספר, זה לא יקרה אצלי בעיר. הם רוצים בית-ספר נטול פיקוח, שפועל כמו חונטה סגורה. בפתח-תקווה הקימו עשרות בתי-ספר לא-פורמאליים ומערכת החינוך נהרסה".ההורים: "ביבס משקר. חרדים עושים לו פריחה"

במהלך הראיון טען ביבס כי לבית-הספר אין רישיון של משרד-החינוך. בתגובה העלתה מערכת התכנית לשידור את רויטל, אחת האמהות שציינה כי בית-הספר מחזיק ברישיון בחתימת מנכ"לית משרד-החינוך לשעבר, שלומית עמיחי. אלא שאז, בחר ראש-העיר לנתק במפתיע את השיחה.

ולתגובות: יו"ר ש"ס, שר הפנים אלי ישי: "הצדק עם המוסד ועם ההורים שרוצים להתחנך בחינוך נכון וטוב. יש מי שדוחף את ראש-העיר לכיוון אנטי- זה לא צודק, זה לא דמוקרטי, לא שוויוני ולא נכון. אנו פועלים למצוא דרכים חוקיות להתמודדות עם הבעיה. אם הדברים היו נעשים בלחיצה על כפתור, הכפתור היה נלחץ מזמן".

סגן שר-החינוך, מאיר פרוש: "יש ראשי ערים שחושבים שבאי-נתינת תנאים טובים, הם ימנעו את התפתחות הציבור הדתי. אפשר לשאול כמה כסף נותנים למוסד כזה, איזה סוג תמיכה, מה עושים כדי שיוכלו ללמוד, אבל בכל מקרה ההורים זכאים לשלוח לבית-ספר כרצונם. אי-אפשר לאלץ את קבוצת התלמידים הזו ללמוד בבית-ספר אחר".

הרשיון שראש העיר טוען שלא קיים
הרשיון שראש העיר טוען שלא קיים