הרב יעקב יוסף (צילום: פלאש 90)
אאא

הרב יעקב יוסף, בנו של נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הרב עובדיה יוסף תוסף את הרבנות הצבאית: "לצערנו החייל הדתי בצבא הוא כמו היתום של הצבא, אין לו אבא שידאג לו. לצערנו גם בנושא הכשרות, הם במצב לא טוב חבל שהגענו למצב הזה אבל זו עובדה וזו המציאות".

במהלך שידור ברדיו קול חי, אמר הרב יוסף: "ספרי התורה שבצבא רובם ככולם לא עברו עדיין הגהה במחשב, כך שאם יביאו אותם למחשב אנחנו משערים מה תהיה התוצאה. אז בעיה הראשונה יש שם פירודים וספר תורה שיש בו פירודים הוא פסול.

"בעיה נוספת שיש בספרי התורה שבצבא הם פוחדים שיבוא איזה נרקומנים ויגנבו להם את ספרי התורה, הם מחתימים בחותמת מים את כל ספרי התורה בחותמת כתוב "רכוש צה"ל הרבנות הראשית הצבאית".

"אסור להוסיף אפילו אות אחת בספר תורה, אם אדם יוסיף עוד כמה מילים כשהם באים ועושים את החותמת הזאת היא מקלקלת, גם עם החותמת היא בלי דיו זה פוסל את הספר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

רוב ספרי התורה של צה"ל, קובע הרב יוסף, פסולים. "רובם הגדול הם יבוא מרומניה", אמר במהלך השידור.

"כמעט כל בתי הכנסת ברומניה נסגרו כל היהודים מרומניה באו לארץ, מה עשו בכל ספרי התורה כמעט כולם הביאו לארץ וחילקו אותם למחנות צה"ל, ספרי התורה האלו רובם הגדול ישנים מאוד חלקם מעל מאתיים שנה ומרוב שזה ישן הדיו מתפורר ויש פירודים באותיות וספר התורה פסול".

הרב יוסף סיפר עוד כי "לפני חודשיים הרב הראשי לצה"ל סיפר שמעל שמונים אחוז מהמטבחים בצבא הם טרף, מה אמרו לפני ארבעה חמישה חודשים הרבנים הצבאיים? האם מישהו דיבר? מישהו הזהיר את החיילים שלנו, תיזהרו יש מטבחים שאינם כשרים - או שאותם הרבנים הצבאיים שמרו על זכות השתיקה?".