אאא

יש ממשלה חדשה בישראל: לאחר שבערב שבת חתם ראש הממשלה בנימין נתניהו על הסכם קואליציוני עם מפלגות 'יש עתיד' ו'הבית היהודי', הערב, עם צאת השבת, הגיע נתניהו למעונו של נשיא המדינה שמעון פרס והודיע לו על הקמת ממשלתו השלישית.

"בממשלה הזו ישנו שיתוף פעולה, ואני מאמין כי נוכל להביא בשורה בכל התחומים לכלל אזרחי ישראל, זוהי משימתי ואני יודע כי גם תפילתך" אמר ראש הממשלה לנשיא.

פרס בירך את נתניהו ואמר: "מלאכת הרכבת ממשלה הינה מורכבת ודרשה מאמצים עצומים ותושייה רבה. ישנן בעיות תלויות אך מלאות הזדמנויות בתחום הביטחוני, החברתי והן בעשיית ובקידום תהליך השלום. המדינה זקוקה לכך והעם זקוק לכך- הזמן הגיע".

מוקדם יותר הודיע ראש הממשלה ליו"ר הכנסת בפועל פואד בן אליעזר על הקמת הממשלה ה- 33. כאשר ביום שני הקרוב תושבע הממשלה החדשה, בה לא יכהן אף לא שר אחד חרדי.

ביום שישי התייחס נתניהו על הרכבת הממשלה החדשה, ובהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב: "אזרחי ישראל היקרים, בשעה טובה יש לנו ממשלה חדשה. אני מודה לכם שהענקתם לי את הזכות לשרת אתכם כראש ממשלה בפעם השלישית.

"אני רואה בזה זכות גדולה ואחריות גדולה" הוסיף נתניהו: "אדאג לכך שהממשלה החדשה תפעל למען כלל אזרחי ישראל, ובראש ובראשונה כדי להבטיח את הביטחון של כל אחד ואחת מכם.

"בעבודה משותפת נוכל לגבור על אתגרים אלה, וגם להבטיח את השינויים המתבקשים להורדת יוקר המחיה ובפרט את מחירי הדירות, ולהגביר את השוויון בנטל".

בסיום דבריו כתב ראש הממשלה: ,"בעזרת השם ובעזרתכם נצליח". השאלה איך ה' יעזור לנתניהו בזמן שזה נתן יד להרחמת ציבור שלם, ציבור החרדי והמזרחי, וגרם לקרע עמוק בתוך עם ישראל היושב בציון.