אאא

מה שהתחיל באי שביעות רצון מסדרי התחבורה החדשים בירושלים, הפך למהלומות ציבוריות שאינן זכורות מזה זמן רב זמן. מי שהיה המבקר החריף ביותר בנושא, היה עיתון 'המבשר' שיצא בהתקפה חזיתית על שלמה רוזנשטיין חבר מועצת העיר ירושלים, יועץ משרד התחבורה ומחזיק תיק התחבורה בעירייה, בטענה על אי הסדרת קווי התחבורה החדשים בתאום עם וועדת הרבנים

בעמוד הראשון בגיליון יום שישי האחרון, יצא

 "המבשר" בחריפות רבה נגד רוזנשטיין, כשהוא מאשים אותו במלחמה נגד גדולי ישראל: "משרד התחבורה ממשיך ללחום בעצת יועצים חרדים נגד דרישת גדולי ישראל".

בהמשך מחריף המבשר עוד יותר את התבטאויותיו, כשהוא מביא ציטוט בשם הרבנים: "חברי וועדת הרבנים מאשימים את אותם יועצים חרדיים המקבלים שכרם ממשרד התחבורה, המתרפסים בפני הפריץ... בשעה שהם בבחינת גזילת כבשת הרש החרדית"

בסביבתו של רוזנשטיין זועמים ומשיבים מלחמה: "הכל עניין של אינטרסים של פרסום, וזוהי נקמתו של 'המבשר', לאחר שלא נכלל ב'עוגת הפרסום' של תוכנית האב לתחבורה, מכאן מקור ההתקפה".

הם גם טוענים, כי בשבוע שעבר קיבל רוזנשטיין אולטימטום מאנשי 'המבשר', לפיו אם לא ייכלל עיתון 'המבשר' בתכנית הפרסום, יחטוף המהלך ביקורת צולבת, ציבורית ואישית, זאת למרות הסברי רוזנשטיין, כי אין לו כל קשר לסוגיות הפרסום.

"מדובר במעשה חסר תקדים וחסר שיקול דעת", אומרים מקורביו, "לתקוף כך נציג של אגודת ישראל, בעיתון שמתיימר לייצג את אגודת ישראל?!..."

עולה להתקפה. הכתבה

שלמה רוזנשטיין עצמו, נציג ציבור מוערך, המייצג בהצלחה כמה קהילות יחדיו במועצת העיר, מקפיד לשמר על קשריו הטובים גם בתקופות הקשות והסוערות בעיר. הוא מקובל בד"כ על כלל הציבור, וממש לא מבין איך זה בא על ראשו כעת. בשיחה עם 'כיכר השבת' הוא אומר: "כאיש ציבור אני רגיל לזה ולא כועס. לצערי מדובר בחלק בלתי נפרד מחייו של כל איש נציג ציבור. נכון, לעיתים זה לא נעים, אבל מאידך אני מודה לעשרות הפניות התומכות שמודות על המהלך, ואלו שפנו בתודה חממו את הלב מאוד, הרבה יותר מאלו שכתבו ביקורת פוגעת".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לגופו של מהלך, אומר רוזנשטיין, "מדובר בשיפור עצום בקנה מידה ענק, של כלל התחבורה הציבורית בירושלים, שאולי לא היה מעולם בסדר גודל שכזה בירושלים. ישנו כעת חיבור גדול יותר בין השכונות החרדיות, הקווים מהירים יותר. אלא שכמו בכל מהלך בסדר גודל כזה, נעשות גם שגיאות קטנות,  אלו נלמדות ומתוקנות כל הזמן. רק השבוע ביצענו 12 תיקונים בהתאם לפניות הללו, וכל הפניות יטופלו".

הוא אגב, אינו מכחיש שטעה בכך שלא תיאם את כל המהלך עם וועדת הרבנים לענייני תחבורה, "יתכן וזו טעות, למרות שעם חלק מהרבנים כן ישבתי ועדכנתי. שוחחתי איתם בימים האחרונים, והם בהחלט רואים בחיוב את הפעולות שנעשו. ביקשתי להופיע בפניהם בהקדם על מנת להציג בפניהם את התמונה הכוללת, זו הנותנת בשורה גדולה לציבור הנוסעים החרדי בתחבורה הציבורית".

האם השינוי לא פגע בקווי המהדרין? "חלילה. ואדרבא, זה מחזק אותם מאוד, ועדיף לא להרחיב בעניין הזה, ע"מ שלא לעורר דובים מרבצם".

 פנינו ל'המבשר' בבקשת תגובה, והם סירבו להגיב, בנימוק כי "על פי הנחיות וועד הרבנים של העיתון, אנו נמנעים מלהגיב לתקשורת".