אאא

מערכות ההתרעה של צבא רוסיה זיהו הבוקר (שלישי) בשעה 10:16 לפי שעון מוסקבה, שיגור של שני טילים בליסטיים ממזרח הים התיכון אל מזרח הים התיכון. ישראל נאלצה להודות כי מדובר בניסוי ירי של טיל מטרה "אנקור".

בהודעה של משרד הביטחון נאמר כי הניסוי בטיל שמשמש כטיל מטרה של מערכת ה"חץ", נעשה בשיתוף פעולה עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים.

בהודעה נאמר כי הניסוי בוצע בשעה 9:15 שעון ישראל והוא הוגדר כמוצלח. הניסוי בוצע בים התיכון ומשדה הניסוי בבסיס חיל האוויר במרכז הארץ. 

מוקדם יותר דיווחה סוכנות הידיעות הרוסית AIR, כי משרד ההגנה הרוסי אישר כי מדובר בשיגורי טילים אך לא נמסר מי ביצע את השיגורים. בהודעת משרד ההגנה הרוסי נאמר כי "מערכת ההתרעה מפני טילים שממוקמת בעיר ארמוויר בדרום-מערב רוסיה איתרה את שיגור שני הטילים הבליסטיים בשעה 10:16 דקות שעון מוסקבה".

שר ההגנה סרגיי שויגו עדכן את הנשיא ולדימין פוטין על האירוע. בסוכנות הידיעות הרוסית ITAR-TASS דווח כי שגרירות רוסיה בסוריה מסרה כי אין כל סימן למתקפת טילים או פיצוצים בדמשק. מקור בדמשק מסר כי הטילים שאותרו על ידי המערכת הרוסית נפלו לים.

בצל הניסוי, צבא ארצות הברית עדיין ערוך מול סוריה עם שש משחתות עמוסות בטילי טומהוק לקראת תקיפה אפשרית בסוריה שתלויה כעת באישור הקונגרס.

גם רוסיה, הגיבה בהיערכות משלה ושלה שתי ספינות, ספינת טילים וספינה נגד צוללות.