אאא

רופא בבית החולים 'שערי צדק' השתלח בחיילי צה"ל הנלחמים במסירות בחזית וכינה אותם "רוצחי ילדים" בפוסט שפרסם ברשת החברתית פייסבוק.

הפוסט שמכיל דברים קשים מאוד נגד ישראל וחיילי צה"ל, נכתב ביום ראשון האחרון על ידי ד"ר הית'ם רג'בי, רופא במיון בבית החולים שערי צדק, ולפי דיווח ב-ynet, יום קודם לכן שיתף הרופא את תמונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בדמות ערפד, רוכן מעל ילד, עם הכיתוב "תצילו ילדים פלסטינים".

לצד התבטאויותיו נגד חיילי צה"ל, נוהג הרופא לשתף הרופא את חבריו ברשת בתמונות של גופות ילדים פלסטינים, כמו גם הרס בניינים ברצועת עזה.

ד"ר הית'ם רג'בי עובד ב'שערי צדק' כמתמחה ברפואה דחופה מזה כ-3 שנים. בבית החולים אומרים כי עד היום הוא בלט במקצועיותו ובמסירותו לכל מטופל ללא הבדל דת, גזע ולאום.

מנהל בית החולים 'שערי צד'ק, פרופסור יונתן הלוי, אמר בתגובה ל"כיכר השבת" כי "אמש הובאו לידיעתי פוסטים בוטים שנשלחו אליו ואותם החליט לחלוק עם חבריו לפייסבוק בגנות חיילי צה"ל וראש הממשלה. לצד זכותו של כל אדם לחופש הביטוי, אני סבור שזו חציית גבול במערכת האימון שבין רופא ומטופל בכלל ובימים קשים אלה, בפרט".

לדברי פרופסור הלוי, הרופא זומן לשימוע והביע חרטה על מעשיו: "הבוקר זימנתי את ד"ר היית'ם למשרדי לשמיעת גרסתו. ד"ר היית'ם הביע צער וחרטה על הפרסום שנשלח אליו ועל כך שהוא מצא לנכון לחלוק פוסטים אלה עם חבריו לרשת החברתית. חזר והדגיש מחויבותו להמשיך ולספק טפול מקצועי ומסור ללא הבדל לכל דרוש כפי שעשה עד כה ולעשות את המיטב לשיקום אמון המטופלים בו".

לאחר השימוע הבוקר, החליט מנהל בית החולים להשעות את הרופא מתפקידו באופן זמני: "החלטתי על השעייתו מעבודה בשלב זה תוך הבהרה כי המשך הצעדים יישקל לאחר בחינת הצעדים המתקנים שינקוט להבעת עמדותיו כפי שבאו לידי ביטוי בשיחתו עמי, בין היתר ברשתות החברתיות".

מנהל בית-החולים מבקש להדגיש כי "בשערי צדק, בית החולים הגדול והמרכזי בירושלים, עובדים זה לצד זה ומטופלים זה לצד זה יהודים וערבים מזה דורות כאשר כולם מאוחדים ברצון להביא מרפא לכל. הנהלת בית החולים לא תאפשר כל הפרה של מציאות זו".