אאא

בין עשרות האלפים שכבר הגיעו לאומן כדי לשהות בימי ראש השנה במחיצת רבי נחמן מברסלב, נראה סגן ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש, שצפוי לשוב מחר ארצה.

פרוש, מתכוון להתמודד על ראשות העיר אלעד מול מועמד ש"ס, בתקווה לכבוש את העיר הזו, שמאז הקמתה הייתה בשליטת התנועה הספרדית.

לראשונה, הוא נעמד מול המצלמות, ובראיון ראשון, הוא מספר ל"כיכר השבת" על הקשר שלו לאומן ולרבי נחמן, למי עזר באלעד ועל מי בא להתפלל.

"רבי נחמן הוא הרב'ה של כולם", מספר שרוליק פרוש, "זו לא שנה ראשונה שאני נמצא פה, אני הרבה שנים מגיע לפה בערב ראש השנה, הפעם הראשונה הייתה לפני 13 שנה, בכלל פעם ראשונה שהייתי באומן היה לפני 16 או 17 שנה".

פרוש ממשיך ומספר: "אתה מגיע לפה ואתה רואה דביקות של אנשים, מכל הסוגים, מכל הגוונים, אשכנזים, ספרדים, דתי לאומי, חסידים, ליטאים, אתה רואה פה את כולם, זה המקום של כולם, כל היהודים מתקבצים ובאים לפה בראש השנה בשביל לצעוק 'המלך' ביחד".

איך אתה מפקיר את תושבי אלעד, שלא יודעים אם אתה ראש העיר הבא?

"גם לאומן אתה מביא את הפוליטיקה?", הוא משיב בחיוך של פוליטיקאי, "אנחנו נמצאים פה, תאמין לי, כל אחד פה. אני באתי לאומן כפי שאני בא כל שנה, להתפלל ולבקש, על כל עם ישראל, גם על תושבי אלעד".

גם על אנשי ש"ס?

"יש פה מאות תושבים מאלעד, מה השאלה? כל יהודי הוא יהודי", משיב פרוש, "גם אם אתה תבדוק אם עזרתי לאשכנזים או לספרדים, תראה שעזרתי לספרדים יותר מאשר לאשכנזים, כל יהודי הוא יהודי".

"כולנו נמצאים פה, יש פה מאות תושבי אלעד, בין עשרות האלפים שנמצאים פה להתפלל אצל רבי נחמן".

מה התפללת על אריה דרעי היום?

"את האמת, שהתפללתי בבוקר שחרית עם 'ברענד' כמו שצריך להתפלל, לאחר מכן אמרתי תיקון הכללי, השם הזה אפילו לא עלה לי, ר' אריה הוא איש יקר, אבל את הפוליטיקה השארנו בארץ, באתי לפה להתפלל, עלי, על המשפחה ועל כל עם ישראל".