אאא

כמה רוע: אמג'ד עוואד, תושב הכפר עווארתה, ישב היום בדיון בבית-המשפט הצבאי בשומרון, שמע את האישומים הקשים המיוחסים לו - רצח בני משפחת פוגל - וחייך.

עוואד, שהודה ברצח בני המשפחה, ביצע את הרצח באותו ליל שבת בלתי נשכח ביישוב איתמר.

יחד עם בן דודו, הוא רצח את אב המשפחה, אהוד פוגל בן ה-36, האם רותי בת ה-35, והילדים יואב בן ה-11, אלעד בן ה-4 והדס בת החודשיים.

במהלך הדיון הבהיר אמג'ד כי הוא אינו מתחרט על מעשיו וכי הוא גאה בהם. בדיון נכחו ארבעה פעילי ימין, בהם גם חבר הכנסת מיכאל בן ארי ואלה קראו לעברו: "מוות לרוצח".

בן ארי אמר במהלך הדיון: "השפל נהנה, מחייך וצוחק לעבר עם ישראל - צריך עונש מוות. איבדנו את השפיות שלנו".

לפי הדיווח בחדשות 2, בן ארי ניסה לתקוף את המחבל האכזר ואמר לו: "נשחט אותך".

טבח מחריד

דרישת התביעה תהיה 5 מאסרי עולם בפועל ועוד כמה שנים על עבירות נוספות, מלבד רצח בני המשפחה. בעיצומו של הדיון קרא בן ארי לעבר התובע: "זו המתנה שאתה נותן לבני משפחת פוגל?".

שבועות ספורים לאחר הטבע המזעזע, עצרו כוחות הביטחון את שני המחבלים.

הם הודו כי דקרו ארבעה מבני המשפחה בסכין, וירו למוות ברותי פוגל, אם המשפחה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ההחלטה לבצע פיגוע התקבלה שלושה ימים לפני הטבח. הם פנו לארגון "החזית העממית" בכפר וביקשו שישיגו עבורם נשק כדי שיוכלו לבצע את הפיגוע.

בערב שבת, הם הגיעו מצוידים בסכינים ליישוב איתמר, וטבחו ללא רחם בבני משפחת פוגל. השניים סיפרו בחקירה כי פרצו לאחד הבתים ביישוב שהיה ריק מיושביו, גנבו כלי נשק והמשיכו לעבר בית משפחת פוגל.

בתחילה רצחו את שני הילדים, יואב ואלעד. הם המשיכו לחדר ההורים ונאבקו דקות ארוכות באודי ורותי, ההורים, אולם הצליחו להכריע אותם. אודי הי"ד נרצח בדקירות סכין, והאם, רותי, נורתה ונהרגה במקום.

רק מאוחר יותר, כששבו שוב לבית כדי לחפש כלי נשק, הם שמעו את בכייה של התינוקת הדס. כאן הם ביצעו את המעשה השפל והמזעזע ביותר, ודקרו את הפעוטה למוות.