אאא

האמת שהתלבטנו אם לשייך את הידיעה הזו למדור "חדשות תחבורה" או למדור "בטיחות", אבל מכיוון שסביר להניח שהרכב הזה לא יגן עליכם, רק מהסיבה הפשוטה של המחיר, החלטנו בסוף ללכת על "חדשות תחבורה".

אז לעצם העניין. "מרצדס" הציגה את "הטנק" האזרחי הראשון - ה-S600 גארד (שומר), גרסה משוריינת של מכונית הפאר, ה-S קלאס. למכונית שיריון ברמה VR9 - מהגבוהות הקיימות בתחום כלי רכב אזרחיים משוריינים. למרות זאת, הרכב מציע אבזור עשיר ונראה מבפנים ומבחוץ כמעט זהה למכונית הפאר הגרמנית בדגם הלא-ממוגן.

כידוע, בעוד שבעבר רכבי נוסעים ממוגנים היו נחלתם הבלעדית של ראשי מדינות, בשנים האחרונות הם הפכו לפופולריים למדי דווקא בקרב אנשים מהצד השני של החוק - ראשי ארגוני פשע, אוליגרכים ושלל אנשים מפוקפקים.

בעבר, מיגון המכוניות היה נעשה על ידי סדנאות חיצוניות המתמחות במיגון, אך בעשור האחרון יצרני רכבי יוקרה רבים הבינו את הפוטנציאל הטמון בשוק זה ומציעים ללקוחות לרכוש את ספינות הדגל שלהם ברמות מיגון שונות נגד ירי.

השיריון, שמצפה כמעט את כל המרכב מכל הכיוונים, כולל רצפת הרכב, מסוגל לבלום נשק קל, נשק ארטילרי, רימוני יד ומטעני צד. בנוסף, לרכב מערכת כיבוי אש וצמיגי אל-תקר עם מערכת ניפוח ואפשרות לנסוע עד 30 ק"מ, גם אם הרכב ספג פגיעה משמעותית והצמיגים נוקבו.

אהה, ואם אתם ממש מתעקשים, הרכב ממוגן גם כנגד פצצה מלוכלכת - ל-S600 גארד מערכת טיהור אוויר שתגן עליכם גם ממתקפה לא קונבנציונלית.

הרכב מצויד במנוע 6.0 ליטר טווין-טורבו V12, עם 530 כ"ס ו-84.6 קג"מ, ותיבת שבעה הילוכים אוטומטית. מטעמים מובנים, מרצדס לא מפרסמת את נתוני ההאצה או את משקל המכונית.

מהירותה המרבית של המכונית הוגבלה באופן אלקטרוני ל-210 קמ"ש, זאת בגלל המשקל העצמי הגבוה והמשמעות שיש לו על היכולת הדינמית. אגב, דגם ה-S600 הרגיל מסוגל להאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש בתוך 4.6 שניות.

כפי שכבר ציינו, ככל הנראה לא תוכלו להרשות לעצמכם את הרכב הזה, זאת בעקבות המחיר. "מרצדס" אמנם לא חשפה את מחיר הרכב, אך לפי ההערכות הוא יעמוד על בין כפליים לפי 3 מהמחיר של ה-S600 הרגילה, כלומר שלושה מיליון שקלים לכל הפחות.

ה-S600 גארד