אאא

הבוקר (רביעי) כינס ראש עיריית ירושלים ניר ברקת מסיבת עיתונאים עם הנציגים החרדים, ושוחח עמם על תחילת העבודות לשדרוג רחוב מלכי ישראל בבירה.

ברקת אמר במהלך מסיבת העיתונאים: "הלקחים מפרויקט הרכבת הקלה נלמדו, מודל העבודות ישמש דוגמה לשיתוף פעולה עירוני מושלם".

"העיר ירושלים רואה באזור מלכי ישראל מרכז משמעותי ומרכזי בעיר, אנו מסתכלים לטווח הארוך ומבינים שגאולה שבמשך שנים לא נערכו בה השקעות משמעותיות, חייבת שינוי יסודי של מערך התשתיות להמשך קיום שגרת חיים תקינה במרחב תוך שמירת אופיו הייחודי", אמר ברקת.

סגן ואש העיר ואחראי המע"ר החרדי יוסי דייטש הציג את פרטי הפרויקט ומודל העבודות וציין כי הפרויקט העבודות הינו כורח לפתרון מצוקה וסבל מתמשך של תושבי האזור.

"ההשקעה העירונית בתכנון ובמתווה הביצוע הינה חסרת תקדים וכוללת עוגני תמיכה וייעול משמעותיים, שביצוען בשטח כבר החל, כמו הקמת המע"ר החרדי והטמעה של צרכי התושבים וחיי המסחר בבסיס התכנית". הרב דייטש ציין את הדגש בשימור אופיו של האזור ללא שינוי בניגוד לדרישות שונות שהועלו במהלך השנים, ואת עבודות התיאום המקיפות שנעשו בפרויקט בין כל גורמי התשתית כולם, יחד עם בניית מהלך רוחבי ומיוחד של זירוז העבודות שיתבצעו ברצף, הקמת פורום של כלל הגורמים שיתכנס מידי שבוע באתר העבודות, פתרונות נגישות וחנייה, ועוגני הפעילות לחיזוק ושימור פעילויות המסחר ושגרת התושבים במהלך ביצוע העבודות.  

פתרון כולל לפקקים

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק תחבורה ציבורית שלמה רוזנשטיין ציין את עומסי התנועה החריגים בציר המשפיעים על האזור כולו מה שחייב פתרון כולל, כאשר התכנית המחודשת מקיפה את מכלול האלמנטים הבטיחותיים להסדרי התנועה. "הפתרון המוצע משתלב בכלל השינויים במערך התחבורה בעיר ויכלול שינוי ותכנון מחודש של שטחי המדרכה והמיסעה, מה שיאפשר זרימת תנועה בטוחה ורציפה, יחד עם בטיחות אופטימאלית להולכי הרגל".

יו"ר סיעת יהדות התורה ומחזיק תיק התשתיות  יעקב הלפרין ציין כי לראשונה המסחר באזור ימשיך להתנהל למרות הפעילות יחד עם חבריי נעקוב אחר ביצוע העבודות בשטח באופן אישי, בכדי להבטיח ביצוע ויישום מושלם ויעיל".

בהתאם לתכנית יחולק רחוב מלכי ישראל ל-3 מקטעי עבודות שיבוצעו בהדרגה ובמרווחים, כאשר כל מקטע מחולק לאזורי משנה בכדי לאפשר תנועה רציפה במשך כל תקופת העבודות ולאפשר פעילות עסקית רציפה במרחב ומניעת פגיעה בתושבים. מקטע העבודות הראשון יהיה מכיכר השבת ועד רח' הישיבה ויחל באופן מיידי.

במשך כל תקופת העבודות ייחסם נתיב תנועה מרחוב שרי ישראל לכיוון ככר השבת מרח' יעקב מאיר. קווי האוטובוסים העירוניים הנעים מכיוון רח' שרי ישראל לכיוון ככר השבת, יעתיקו את מסלולם דרך הרחובות ברנדס -ירמיהו - צפניה -יחזקאל, בעוד תנועת הקווים מכיוון רח' שטראוס ורח' יחזקאל לכיוון רחוב שרי ישראל, תימשך כסדרה.

(צילום: ישי כהן)