אאא

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין גינה הערב (רביעי) את הנאצות הגזעניות שהופנו בימים האחרונים על ידי אוהדים כלפי מהראן ראדי - שחקנה הערבי של קבוצת הכדורגל "מכבי תל אביב".

"מהראן ראדי הוא אזרח ישראלי, שחקן כדורגל וספורטאי מצטיין שעליו גאוותה של מדינת ישראל. הקריאות הגזעניות והמסיתות נגדו נובעות כולן מהתייחסות גזענית ולאומנית נגד אזרחי ישראל הערבים, המהווים חלק בלתי נפרד מהחוויה הישראלית" אמר הנשיא.

"יש לגנות בכל תוקף תופעה זאת שפשטה בתוכנו, לא רק במכבי תל אביב אלא גם בקבוצות אחרות, ולהסירן מיד מסדר היום החברתי שלנו. תופעה זאת אינה רק זקיפת ראש של הקיצוניות בישראל, אלא מהווה חרפה לחוויה הישראלית המשותפת שלקיומה כה ייחלנו".

 (צילום: פלאש 90)
מהראן ראדי (צילום: גיל נחושתן - ynet)

הנשיא הוסיף: "טוב עשו היועץ המשפטי לממשלה והמשטרה שביקשו לפתוח בחקירה נגד אותם מסיתים שמקומם לא יכירנו בחברתנו. טוב עשה מועדון מכבי תל אביב שנשא באחריות להתמודדות מעמיקה עם התופעה, וטוב יעשו קבוצות נוספות אם ינקטו אותה מידה של חוסר סובלנות לקיצוניות".

אלא שבכך לא תמה הסאגה. עמוד הפייסבוק של נשיא המדינה הוצף באופן מיידי במגיבים, כאשר חלקם תמכו בדבריו וחלקם השמיעו נאצות קיצוניות וגזעניות בגנות הנשיא והיותו של ראדי חלק ממכבי תל אביב.