אאא

נשיא המדינה ראובן ריבלין קיים הצהריים (רביעי) פגישת עבודה מדינית עם מושל ניו יורק אנדרו קואומו במסגרת ביקור ההזדהות של המושל בארץ. בפתח הפגישה אמר הנשיא ריבלין למושל "אני רוצה להביע את הערכתי על ביקורך במדינתנו בימים ובשעות אלה, ועל הגעתה של המשלחת המייצגת את שני צדדי המערכת הפוליטית בניו יורק".

בהתייחסות למבצע 'צוק איתן' אמר הנשיא ריבלין: "לא בחרנו להוביל מהלך צבאי ולהגיע אל המצב הביטחוני בו אנו נמצאים עכשיו, לא ביקשנו מלחמה ואין לנו מלחמה לא עם הפלסטינים ולא עם העולם האיסלאמי, אנחנו נלחמים בארגון טרור. מלחמה זו נכפתה על מדינת ישראל, ואנחנו נגן על עמנו".

הנשיא התייחס למשא ומתן להפסקת אש בקהיר ואמר: ברגעים אלה ממש, מתקיימות שיחות למען הסכם בקהיר. בכל מציאות שתהיה, אם ייכפה עלינו סיבוב לחימה נוסף לא ניתן לטרור לפגוע בישראל. אין לנו ספק כי ארצות הברית תתמוך בנו כדי שנמשיך להוכיח כי לא ניתן לטרור לפגוע בישראל".

מושל ניו יורק אנדרו קואומו הודה לריבלין ואמר :"אני מודה לך על האירוח. אנו יודעים כי אתם עוברים תקופה קשה ועל כן אנו פה, המשלחת שלנו מביעה סולידריות עם ישראל. כל מדינת ניו יורק עומדת עם ישראל, וארצות הברית תמיד הייתה יד תומכת לישראל בתחומים שונים. יחסי מדינת ניו יורק עם ישראל טובים מאוד, הקהילה היהודית בניו יורק רחבה מאוד ואנו מוקירים אותה.

"יש לנו היסטוריה ארוכה עם ישראל, וגם בימים קשים אלה אנו עומדים לצידכם ואנו מבינים את הצורך להגן על אזרחיכם. אנו מבינים את הלחימה שנכפתה עליכם. כולנו מייחלים לשלום וזו תקוותינו הנצחית אך אנו גם מבינים את הצורך שלכם בהגנה ואנו כאן כדי לתמוך בכם".