אאא

בין עשרות אלפי המתפללים שהגיעו לשהות בימי ראש השנה בציון רבי נחמן מברסלב שבאומן הגיעו השנה צמד הפרשנים החרדים, יעקב ריבלין ואבי בלום, שביקשו להתפלל ולהרגיש את החוויה הברסלבית, בטרם ישובו ארצה, מחר, ערב ראש השנה.

בשיחה עם "כיכר השבת" אומר יעקב ריבלין: "באנו לאומן כדי להתרשם מהאווירה הבינלאומית היהודית שיש כאן, מכך שמגיעים מכל קצוות תבל, אתה יכול לראות ליד שולחן במקום אחד, יהודי תלמיד חכם מירושלים, לידו איזה ערס מבת ים ואיזה צ'חצ'ח מאור יהודה. כולם יושבים פה יחד באווירה".

אבי בלום, מעיר כי הוא ראה את ריבלין רוקד עם כל הנחנחים, וריבלין מסביר כי הם נכנסו לאווירה כל כך טוב כך שיכולים להרשות לעצמם לחזור כבר מחר בבוקר לארץ הקודש.

אבי בלום, מוסיף ומספר כי "כשאתה רואה את כל נמל התעופה מוצף בחברה שנוסעים לטיול ומתחילים לשיר ואנשים שנוסעים למקומות אחרים מתחברים לזה, יש כאן משהו מקסים, אנחנו נמצאים באווירה על הפנים בארץ, כשאתה מספר שאתה נוסע לכאן כולם אומרים תזכיר משהו שתהיה שנה טובה".

"כשאתה מגיע לכאן אתה רואה את כל הקצוות שמשהו בנשמה מושך אותם", מנתח בלום את הנוסעים לאומן.

שאלנו את השניים, האם הם מתכוונים לחזור לאומן שוב. ריבלין: "אני בדרך כלל לא נוהג לשחות באותו נהר פעמיים, אבל הנהר של רבי נחמן כנראה שונה ולכן אפשר לחזור אליו". בלום: "אני בראש השנה עדיין לא הייתי כאן, בכל זאת אתה חוזר הביתה להיות עם המשפחה והילדים, אולי אחרי עוד פעם כאן נתחבר גם לעניין של ראש השנה".

ומה השיבו כאשר נשאלו כיצד זה להתנתק מהפוליטיקה למשך מספר שעות?

צפו בוידאו המלא

בלום, ריבלין ושליח "כיכר השבת" ישי כהן
בלום, ריבלין ושליח "כיכר השבת" ישי כהן