אאא

מכתבו של השופט ריצ´ארד גולדסטון, המביע חרטה על המסקנות הנחרצות נגד ישראל בעקבות מבצע "עופרת יצוקה", מגיע שבוע בלבד לאחר ששר הפנים, אלי ישי, שיגר אליו מכתב חריף הקורא לו לחזור בו.

אתמול, לאחר שפורסם כי גולדסטון חזר בו, שיגר ישי מכתב נוסף לשופט שחולל את הסערה הגדולה.

וכך כותב לו אלי ישי: "לפני שבוע כתבתי אליך מכתב אשר משקף את תחושותיהם של מרבית אזרחי ישראל בעקבות מתקפת הטילים על אזרחי ישראל ויישובי הדרום, הפיגוע באוטובוס במרכז ירושלים והרצח האכזרי של ילדי והורי משפחת פוגל.

"בעודי כותב לך את מכתבי האישי חשתי כי קלוש הסיכוי שתיענה לבקשתי לסגת מהדוח המעוות המאשים את חיילי צה"ל באישומים חסרי תקדים ושקריים.

"לא חסכתי ממך מילים קשות בעקבות הדוח החד צדדי שפרסמה הוועדה בראשה עמדת, וקראתי לך לגנות את מעשי הפשע המתועב המבוצע על ידי ארגוני הטרור הפלסטיניים כלפי אוכלוסיה אזרחית חסרת ישע בשטחי מדינת ישראל.

"דבריך היום הפתיעו גם אותי ומצביעים על יכולתך לצאת באומץ ולהודות בטעות ועל כך מגיעה לך הערכה.

"המסורת היהודית מייחסת חשיבות דווקא לכאלו המכירים בטעותם.

"מדינת ישראל מתמודדת עם מציאות לא פשוטה, מציאות אשר דורשת מכל אחד ואחת מבני עמנו תעצומות נפש יום יומיות תוך מאבק בטרור רצחני ובסכנה קבועה לאוכלוסיה האזרחית בלב ליבה של המדינה.

"למרות זאת, מדינת ישראל, עושה הכול כדי לשמור על ערכי המוסר היהודיים והאוניברסאליים על אף המציאות המאיימת, תוך סיכון מתמיד של חיילינו מול אויב רצחני המקדש את ערך המוות ולא את קדושת החיים.

"דבריך יסייעו לעולם כולו להבין ולראות את האמת וכי ההסתה הפרועה והשקרית נגד מדינת ישראל תקבל תפנית אמיתית, כפי שראוי שיהיה".