אאא

שוב אלימות נגד 'החרדים החדשים': ביום חמישי האחרון בשעות אחר הצהריים, נוקבו צמיגי גלגלי רכבו של איש המטה החרדי בליכוד יעקב וידר, והודבקו על השמשות ניילונים ובהם קללות ונאצות כנד החרדים החדשים וה'נזק אותו הם גורמים לחברה החרדית'.

וידר, פנה מייד והגיש תלונה במשטרה כשלדבריו שם הודיעו כי יעשו הכל על מנת ולתפוס את האחראים למעשה הנפשע.

בשיחה שקיים הערב (מוצ"ש) עם 'כיכר השבת' אמר וידר: "אלימות של יחידים לא תשנה בכהוא זה את פעילותינו, אין לי ספק שאלו הם פרות ההסתה הפרועה המתגלגלת בימים אלו ברחובות הערים החרדיות".

מדברי וידר, "הדימויים המסיתים, והטרמינולוגיה הנוראית, המדמה חרדי עובד לחיידק, נגף רע, ומזהם אוויר - חייבים להיפסק".

"אני קורא לעסקני הציבור לטפל בתופעה הנבזית הזאת" אמר וידר וציין כי התופעה עלולה להתרחב ולגרור פגיעה פיזית בבני אדם, "שיקחו בחשבון כי עלולה להחריף ולגרום לפגיעה חלילה באנשים. היום זה אני, ומחר זה מישהו אחר וחייבים לעשות סוף לאלימות הזאת".

 (צילום: )
(צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של וידר)
הגדלה

כזכור, לפני כשבועיים, סיפר חייל חרדי תושב בני ברק, כי קיבל מכתב איום בשל עובדת שירותו בצה"ל. כותביו של המכתב איימו לפתוח במאבק נגד החייל אם לא יעזוב את המסגרת הצבאית ויסיר את המדים אותם הם מכנים "בגדים ומקומות טמאים""לכבוד העלול להיות חרד״ק" נפתח המכתב. "באם עוד שבועיים לא תצא מהבגדים והמקומות הטמאים, נלחם בך בכל החזיתות, במקומות ובזמנים הנכונים".

לתיבול, הוסיפו מנסחי המכתב בסיומו את המילים "אזהרה על חייך", כאשר על החתום:"אגודת מרד גטו וורשה, הבני ברקי. קצין המרד". 

החייל הגיב למכתב האיום וכתב: "אני גאה להיות בצבא ההגנה לישראל מזה שבועיים, ובמקביל אני לא פחות חרדי, יהודי, או שומר מצוות מכל חבריי החרדים".