רמי לוי (צילום: פלאש 90)
אאא

"אני פונה אל התלמידים, יש ישיבות מאוד טובות של ספרדים, הם צריכים להגיע למצב שאשכנזים יבקשו ללמוד בישיבות של הספרדים", כך אומר רמי לוי, חבר מועצת עיריית ירושלים ובעל השליטה ברשת 'רמי לוי שיווק השקמה'.

רמי לוי, התראיין למרדכי לביא בתוכניתו 'שמונה עד עשר' ברדיו 'קול ברמה' והתייחס לנושא האפליה בין ספרדים לאשכנזים.

"שמעתי את כל מה שקשור לאפליות, אני חשוב שאפליות לא צריכות להיות", אמר רמי לוי, "מדי פעם אני גם שומע על תלמידי ישיבה ספרדים שרוצים להירשם לישיבות אשכנזיות, והישיבות הללו לא כל-כך רוצים לקבל אותם".

"אני פונה לאותם התלמידים", המשיך רמי לוי, "קודם כל יש ישיבות מאוד טובות, של ספרדים. הם צריכים להגיע למצב שזה יהיה הפוך - שאשכנזים יבקשו ללמוד בישיבות של הספרדים".

רמי לוי הוסיף ואמר: "אני יגיד לך את האמת, אני לא כל-כך בקי בקטע של האפליה, אבל אני נגד אלפיה. יש ישיבות של ספרדים, ויש ישיבות מצוינות - הבנים של האחים שלי לומדים שמה".

אתה מצליח להבין למה ספרדי רוצה ללמוד במקום אשכנזי?, שאל מוטי לביא את רמי לוי, שהשיב: "אני לא מבין את זה, במאת אני לא מבין את זה, כי יש ישיבות של ספרדים, אני לא רוצה להגיד שהם יותר טובים, הם לא נופלים מהישיבות של האשכנזים".

ויש לו גם הסבר מדוע הספרדים רוצים ללמוד אצל האשכנזים. "אתה יודע תמיד נמשכים לדבר שאין לך אותו, תמיד אתה רוצה להשיג דבר שקשה לך", אומר רמי לוי.

בסיום הראיון, התייחס רמי לוי לחברת הסלולאר שהוא מקים ואמר: "אצלנו דיברת שילמת לא דיברת לא שילמת, מי שדיבר ישלם 20 אגורות, האחזקה החודשית תהיה זולה ב-50 אחוז מהחברות הקיימות".