ישיבת חבד..  מניעת הריון  משבר הרכבת..  מתוק
מה תרוויחו מהשדרוג החדש באפליקצית וואטסאפ?מה תרוויחו מהשדרוג החדש באפליקצית וואטסאפ?בני סולומון4
בעדכון גרסה ששחררה "ווטסאפ" בשעות האחרונות, הוסיפה החברה אפשרות לשליחת קבצי PDF בהודעות האישיות ובקבוצות הווטסאפ. איך בדיוק זה יעבוד? (דיגיטל)
תמונת בני הזוגמרגש: אלבום החתונה הוחזר לקרובי נרצחי השואהבני סולומון1
חודשיים לפני שנלקחו למחנה ההשמדה הזוג הזה עוד הספיק להצטלם בחתונתו כשאת הטלאי הצהוב כיסה פרח לבן. כעת, 73 שנה אחרי, האלבום הוחזר למשפחת הנספים (חדשות, ברשת)
משחק שנאה במצרים: "הכה את אוהב ישראל"משחק שנאה במצרים: "הכה את אוהב ישראל"כיכר השבת5
לאחר גל הסתה מצרי נגד חבר הפרלמנט תאופיק עוכאשה שהעז להיפגש עם שגריר ישראל, אתר חדשות מצרי מציג משחק "הכה את חבר הפרלמנט" עם נעל. צפו בתיעוד: כך המשחק עובד (באינטרנט)
דאעש מאיים על מארק צוקרברג: 'נרדוף אותך'דאעש מאיים על מארק צוקרברג: 'נרדוף אותך'כיכר השבת5
ארגון הטרור האכזרי דאעש פרסם סרטון תעמולה חדש בו הוא מאיים על מנכ"לי פייסבוק וטוויטר בעקבות חסימת הארגון. תמונותיהם של המנכ"לים הוצגו כשהן מחוררות מקליעים של רובה. תיעוד (חדשות)
הלייקים החדשיםהנה זה בא: הלייקים החדשים בפייסבוקבני סולומון
לאחר חודשים בהם ביצעה ענקית האינטרנט 'פייסבוק' ניסוי לפני הטמעת מערכת ה"לייקים" החדשה, הודיעה החברה כי החל מהיום יכנס השינוי לתוקף בכל העולם. הכירו את הלייקים החדשים (דיגיטל)
התמונה שהופצהפשקוויל חדש: דפדפן אקספלורר הוא אושוויץכיכר השבת14
פשקוויל חדש שהופץ במסגרת 'המאבק בטכנולוגיה', מציג את מחנה הריכוז אושוויץ כדפדפן אקספלורר ואת גוגל כרום, אתר פייסבוק ואפליקצית וואטסאפ כחיילי אס.אס. מי מאחורי המודעה? (אינטרנט)
צפו בווידאו: הרובוט שמחליף את חדרני המלוןצפו בווידאו: הרובוט שמחליף את חדרני המלוןכיכר השבת4
כשנה וחצי לאחר שנחשף הרובוט שמאיים להחליף את חדרני בתי המלון, סרטון חדש מציג את הרובוט שפועל בבית מלון באימפריית הרובוטים - יפן, יוצא מהמעלית ומגיש הזמנה לאורחים (דיגיטל)
פייסגיפט העניקו אלבום פרימיום לצלמות חרדיותפייסגיפט העניקו אלבום פרימיום לצלמות חרדיותכיכר השבת1
‏כמאה צלמות מהמגזר החרדי השתתפו ביום עיון מיוחד לצלמות, כשחברת פייסגיפט העניקה לצלמות קוד קופון המעניק להם אלבום פרימיום יוקרתי במתנה לכבוד ההשקה (דיגיטל)
הבדלהוהבדילנו מן הוואטסאפאלי שפירא7
עם צאת השבת וחופן הקדושה שאנחנו לוקחים, הבהייה המסורתית מול המסך שמביא לנו את כל העולם, עם חיוך מרושע ששואב אותנו פנימה, מנפצת את כל הטוב, והטוהר שהרגשנו ביום הקדוש (דעות)
הילדה שהשאירה את כולם בלי מילים • צפוהילדה שהשאירה את כולם בלי מילים • צפויאיר טוקר67
שירל סודרי, בת ה-12, תלמידת אולפנה אמי'ת גבעת שמואל, התבקשה לנאום בפני ההורים, התלמידות והמורות נגד הכנסת סמארטפונים לבית הספר והשאירה אותם בלי מילים • צפו (דיגיטל)
השר יובל שטייניץשטייניץ חשף: עברנו פיגוע סייבר חמורליאור גוטמן1
שר האנרגיה יובל שטייניץ אמר בכנס הסייברטק אתמול כי פיגוע הסייבר ארע ביממה האחרונה וכי חלק ניכר ממערכת המחשוב של רשות החשמל נאלץ להיסגר. הווירוס אותר ונוטרל (דיגיטל, ברשת)
האמן החרדי שבר את האינטרנט עם הקריקטורה הזאתהאמן החרדי שבר את האינטרנט עם הקריקטורה הזאתכיכר השבת15
מוטי הלר, אמן חרדי מוכר המפרסם מפעם לפעם מיצירותיו ברשתות החברתיות, הצליח 'לשבור את האינטרנט' עם קריקטורה שפרסם בימים האחרונים וזכתה לוויראליות עצומה ברשתות החברתיות (ברשת)
רצף תקלות: טוויטר שוב קרסהרצף תקלות: טוויטר שוב קרסהבני סולומון
לאחר מספר תקלות טכניות באתר האינטרנט של הרשת החברתית טוויטר בימים האחרונים, הבוקר קרסה שוב הרשת החברתית למשך שעה, ולאחר שסודרה קרסה בשנית בשעות הצהריים (דיגיטל)
חלק מהדמויות שפורסמו במסגרת הקמפייןקמפיין ברשת: ביום שישי כולם הולכים עם כיפהכיכר השבת4
במסגרת קמפיין שעלה לרשת נקראים צרפתים יהודים ושאינם לחבוש כיפה ביום שישי הקרוב כדי להזדהות עם הקהילה היהודית. דמויות מפורסמות ומנהיגי עולם 'הולבשו' בכיפה בפוטושופ (מעניין)
ג'יימס אנדרסוןהגנב הטיפש נלכד בזכות כובע "סלפי" שחבשמישאל לוי8
ג'יימס אנדרסון תועד לפני מספר ימים במצלמות אבטחה במסצ'וסטס כשהוא גונב תכשיטי זהב. לאחר מספר שעות הוא נלכד בזכות שורת טעויות: הוא נשאר עם כובע ה"סלפי" עמו גנב תכשיטים (טכנולוגיה)
גולש הודיע לנו: "אני אשדוד בנק, בואו לסקר"גולש הודיע לנו: "אני אשדוד בנק, בואו לסקר"בני סולומון7
בפנייה שהגיע הצהריים לעמוד הפייסבוק של "חדשות כיכר השבת" מספר אזרח ישראלי כי הוא מתכוון לשדוד סניף בנק באשקלון בגלל "גילוי שמימי" שקיבל. "תבואו כולכם לראות אותי בפעולה" (אינטרנט)
שלי יחימוביץ, ארכיוןיחימוביץ נגד 'השם יקום דמו': "קשה גם ככה"מישאל לוי13
שלי יחימוביץ הציעה להפסיק לעשות שימוש במושג "השם יקום דמו" כי זה "לא אמין ולא מתאים, חברים תרגיעו קשה גם ככה". הגולשים הגיבו: "נורא, עוד מעט גם יאמרו "שנה טובה" בראש השנה" (רשת)
צוקרברג לצד הכלב שלוחנוכה של מתבולל: כלב חובש כיפה ומגן דודכיכר השבת39
מארק צוקרברג פרסם תמונה של הכלב שלו במה שנראה כמו כיפה וטלית עם מגן דוד, לצד ברכה לרגל ימי החנוכה. חלק מהגולשים הזכירו למארק, יהודי מתבולל, שהיהדות אוסרת התבוללות (ברשת)
הבן קיבל סרטון בוואטסאפ וגילה שאביו נרצחהבן קיבל סרטון בוואטסאפ וגילה שאביו נרצחכיכר השבת8
אוריאל אבירם גילה בדרך מזעזעת במיוחד שאביו נרצח בפיגוע - סרטון בו נראה אביו גוסס למוות בזירת הפיגוע ברחוב בן צבי ביפו נשלח אליו באפליקציית המסרים המידיים הפופולרית ווטסאפ (רשת)
הציוץ מהחלל שהקפיץ חובבי קונספירציותהציוץ מהחלל שהקפיץ חובבי קונספירציותכיכר השבת1
בתמונה שצייץ האסטרונאוט האמריקני סקוט קלי נראה כוכב מוזר למדי שחובבי הקונספירציות בטוחים כי הוא לא אחר מאשר עב"מ המשמש חייזרים. מה האמת? לא תאמינו (דיגיטל, ברשת)
מארק צוקרברגהגולשים זעמו ומארק צוקרברג התקפל והתנצלבני סולומון
פייסבוק הפעילה את "אני בטוח" בעקבות הפיגוע בפריז וחטפה גל של ביקורות מגולשים בעולם מדוע לא הפעילה את הפיצ'ר באסונות ואירועים קשים אחרים. צוקרברג קרא את הביקורות - והתנצל
מחאת חיילים ברשת: 'גם אני לא הורס ביהכ"נ'מחאת חיילים ברשת: 'גם אני לא הורס ביהכ"נ'צביקה גרוניך2
חיילים רבים מיחידות שונות בצה"ל, מצטרפים ביומיים האחרונים למחאה שמוביל דף הפייסבוק "גם אני לא הורס בית כנסת" ומצטלמים לצד הכיתוב נגד הריסת איילת השחר בגבעת זאב (ארץ)
פייסבוקלא רק חמאס: גם הרשות רוצה לדבר בעבריתכיכר השבת3
אחרי הטוויטר של הזרוע הצבאית של חמאס שתוקף את "הקיצוניות" הישראלית, גם באש"ף רוצים לדבר עברית ומשיקים עמוד שפעילותו מלווה בהאשטאג "#‏תהייה_אחראי_תסיים_הכיבוש" (דיגיטל,ברשת)
כיכר השבת - עמוד החדשות המוביל בישראלכיכר השבת - עמוד החדשות המוביל בישראלכיכר השבת5
עמוד הפייסבוק של כיכר השבת הוא עמוד החדשות הפופולרי ביותר בישראל, עם יותר מ-26 מיליון צפיות בסרטונים ולמעלה מ-40 מיליון תצוגות של פוסטים בחודש אוקטובר. עוד לא עשיתם לייק? (ברשת)
הרשת גייסה כסף וחיי האנורקסית ניצלוהרשת גייסה כסף וחיי האנורקסית ניצלוMame
רייצ'ל פארוק, שחקנית אמריקאית שחלתה במחלת האנורקסיה, שקלה 20 ק"ג. היא פרסמה סרטון בו ביקשה עזרה כדי שתוכל לקבל טיפול שיציל את חייה • הרשת התגייסה ורייצ'ל ניצחה (דיגיטל)
זירת הפיגוע בבאר שבעלמה אנחנו כל כך צמאים לדם? / אלי ג'אןאלי ג'אן27
המלחמה מטשטשת גבולות, הפצת סרטונים לא תחדל, אבל אסור לנו להפוך לחיות. אסור לנו להתמכר לדם שפוך. נקלענו להסלמה הזאת, בואו נעשה הכל כדי לצאת מזה בשלום, פיזית ונפשית (טור)

ברשת

לרשת החברתית ולרשת בכלל יש חיים בפני עצמן. סרטונים ויראלים, חומרים מעניינים וטכנולוגיות חדשות שצצות ועולות רק ברשת בסיקור מיוחד במדור דיגיטל של כיכר השבת.

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
היזהרו בוואטסאפ'כם // עו"ד יוסף ויצמן
י"ב בשבט תשעח19
אלי שפירא
אלי שפירא
והבדילנו מן הוואטסאפ
כ"א בשבט תשעו7