אאא

רצח החייל: בתוך שש שעות, מרגע קבלת הידיעה על חשש לחטיפת חייל, הצליחו חוקרי השב"כ לעלות על קצה חוט. 13 וחצי שעות לאחר קבלת הידיעה הראשונית, גופת החייל אותרה וזוהתה, והמבצע של השב"כ למנוע "גלעד שליט 2" הסתיים.

גופתו של תומר חזן, נמצאה במהלך השבת בבור מים סמוך לכפר הפלסטיני בית אמין, לאחר שנרצח ביום שישי בידי נדאל אמער, פלסטיני בן 31 איתו עבד יחד בחודשים האחרונים במסעדה בבת ים.

אמער, שיכנע את החייל לנסוע עמו לאזור בו הוא מתגורר, מסיבה שאינה ברורה, החייל נענה וכשהגיעו למקום, עמאר רצח אותו והסתיר את גופתו בבור המים.

הידיעה על היעדרו התקבלה במשטרה ביום שישי בוקר, בשעות הערב, בשל חשד סביר כי מדובר באירוע אמת, הועבר עדכון לשב"כ בשעה 22:00 בליל שבת על חשש לחטיפת חייל.

בכירי השב"כ, בהם ראש השירות יורם כהן, נטלו חלק במציאת קצה חוט לפתרון היעלמות החייל, וזאת כדי להגיע במהירות למקום שבו הוא נמצא כדי למנוע תרחיש נוסף של חטיפת חייל, בשל החשש כי אם יחלפו שעות או ימים, יהיה קשה יותר לאתר אותו לאחר שיבודד על-ידי החוטפים.

בדיקה ראשונית העלתה כי מדובר באירוע אמת, תוך דקות הוכרז נוהל חירום בשב"כ. במטה הארגון בצפון תל אביב נפתח חמ"ל ובחניון בכניסה להתנחלות שערי תקווה הוקם חדר פיקוד קדמי.

המאמצים המודיעיניים העלו כי מקום החטיפה היה באזור הכפר בית אמין, וכדי לאתר את החייל, השתמשו בשב"כ ובצה"ל באמצעי איסוף שונים, בהם גם מל"טים.

לאחר כשש שעות, סמוך לשעה 4:00 לפנות בוקר, התקבל קצה חוט, לפיו, נידאל אמער נסע יממה קודם עם החייל תומר חזן לאזור הכפר בית אמין בו הוא מתגורר.

מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל תמיר ידעי, הורה לצוות הימ"מ לצאת מיד לביתו של אמער. יחד עם לוחמים מיחידת דובדבן ולוחמי גדוד נחשון של חטיבת כפיר שסיפקו את המעטפת, הכוחות שלפו אותו מהבית יחד עם אחיו.

אמער הודה במהלך חקירתו, בבוקר יום השבת, כי רצח את חזן כדי להביא לשחרור אחיו, נורא א-דין אעמר, הכלוא בישראל בגין הנחת מטען ותכנון פיגוע התאבדות.

נידאל הוביל את לוחמי יחידת דובדבן לבאר המים אליה השליך את גופת החייל, סמוך לשעה 11:30 בבוקר הגופה אותרה וזוהתה. צוות של יחידת 669, יחידת החילוץ של חיל האוויר, הוזנק למקום והגופה חולצה.

לצד חקירת השב"כ, חוקרת המשטרה מדוע הועסק נידאל אעמר במסעדה בבת ים, שם טענו אמש כי היו בידיהם כל האישורים הנדרשים להעסיקו.  

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח איגרת תנחומים למשפחת החייל, סמל תומר חזן הי"ד, שנרצח בסוף השבוע על-ידי מחבל פלסטיני שזמם לסחור בגופתו.

נתניהו כתב לבני המשפחה כי "הייסורים על אובדן הבן קשים. עם ישראל משתתף בצערכם". ראש הממשלה הוסיף וכתב כי "האירוע הנפשע שב ומוכיח כי המאבק בטרור הוא בלתי פוסק והמלחמה בו תימשך בכל האמצעים העומדים לרשות המדינה".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, התייחס הבוקר (ראשון) בדף הפייסבוק שלו לרצח המזעזע וכתב: "אני משתתף בצערה של משפחת חזן בהירצח בנה סמל תומר ז"ל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"המלחמה בטרור גובה לצערנו גם קורבנות, אך נמשיך במאבקנו העיקש נגד הטרור, שולחיו ומבצעיו", הוסיף שר הביטחון.

יו"ר 'ישראל ביתנו', חבר-הכנסת אביגדור ליברמן, התייחס גם הוא לרצח וכתב כי "רצח החייל תומר חזן ז"ל מוכיח שוב כי לרשות הפלסטינית בהנהגת אבו-מאזן אין כל רצון או כוונה לשלום עם ישראל".

"הרוצח נדאל עמאר הוא ממשפחה מוכרת המזוהה עם הפת"ח ולפני כמה חודשים אף שידרה הטלויזיה הפלסטינית כתבה אוהדת על אחיו המחבל של הרוצח, שאותו הוא רצה לשחרר מהכלא בישראל בתמורה לחייל שחטף. בכניסה לבית המשפחה היו תלויות גם תמונותיהם של אבו-מאזן וערפאת", הוסיף ליברמן.

לדברי ח"כ ליברמן, המכהן גם כיו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, "לאור כל זאת, העובדה שהרשות הפלסטינית או מישהו מבכיריה לא גינו בצורה ברורה את הרצח מוכיחה שוב כי המו"מ שמנהלים כעת הפלסטינים עם ישראל הוא מבחינתם צעד טקטי בלבד, שנועד רק לשפר את מצבם הבינלאומי ומטרתם היא רק לנסות ולהאשים את ישראל ואין להם כל כוונה אמיתית להגיע להסדר עם ישראל והם ממשיכים לעודד ולתמוך ברצח ישראלים".

סמל תומר חזן יובא למנוחות בשעה 16:00 בבית העלמין הצבאי בחולון.