אאא

מטח רקטות שוגר הערב (רביעי) מעזה לעבר אשדוד ואשקלון. חלק מהרקטות יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל", שתיים נוספות נפלו בשטחים פתוחים באזור. רקטה נוספת נפלה בבית ספר באשדוד אך לא גרמה לנפגעים או לנזק. לאורך שעות הערב נורו רקטות נוספות לאזור עוטף עזה, גם במקרים אלו הרקטות לא גרמו לנפגעים. 

בתוך כך, למרות העובדה שהמגעים להפסקת אש נכשלו לעת עתה, האו"ם פנה הערב לגורמים מדיניים בישראל וביקש לקיים הפוגה בירי. בקשת האו"ם מדברת על הפוגה של חמש שעות, המכונה "הפוגה הומניטרית". בישראל החליטו להיענות לבקשה. 

במקביל לירי שנמשך כל העת לעבר ישראל, המשיך צה"ל לבצע תקיפות ברצועת עזה. הפלסטינים דיווחו כי לפחות ארבעה ילדים נהרגו כתוצאה מתקיפה ישראלית לכאורה בחוף הים בעזה. על פי הדיווחים, הילדים הינם בני אותה משפחה - משפחת באכר.

תקיפות צה"ל ברצועה (צילום: דו"צ)

האירוע התרחש בסמוך לקבוצת עיתונאים זרים שהיו על החוף באותה העת. הכתב של הגרדיאן בישראל תיאר את שהתרחש: "עמדנו סמוך למלון פלסטין. שמענו רעש שנשמע כמו פגז ארטילרי. ראינו ענן אש עולה מכיוון החוף ולאחר מכן ראינו אנשים שרצים לשם ומבקשים עזרה, ואז פגע במקום פגז נוסף". לדבריו, "טיפלנו בילדים, אחד היה עם פגיעת ראש ואחר בחזה, עד שהגיעו כוחות ההצלה הפלסטינים". לאחר מכן, בית החולים בעזה הודיע שכל הילדים מתו כתוצאה מהפציעות הקשות.

בשעות אחר הצהריים נפגש בקהיר נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן עם בכיר החמאס מוסא אבו מרזוק, בכדי לדון במצב בעזה. לפי כלי תקשורת פלסטיניים, השניים דנו גם ביוזמה המצרית להפסקת אש שנדחתה לעת עתה.