אאא

"צוק איתן": בשעה 17:00 נורה מטח רקטות כבד מעזה לעבר אזור גוש דן והשפלה. לא דווח על נפגעים או על נזק. שתי רקטות יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל". רסיסים של הטיל המיירט נפלו בבני ברק. 

במשטרת ישראל מבקשים מעשרות האנשים שהגיעו למקום נפילת הרסיסים בבני ברק להתרחק מהמקום.

משעות הבוקר (שני) נשמעו שורה ארוכה של אזעקות באשדוד ובאשקלון, אחת הרקטות נפלה בשטח בנוי. ילד בן 8 נפצע באורח קל.

מעט לפני 12:30 נשמעה אזעקה באשדוד, אשקלון, גן יבנה, קריית מלאכי ואזורים נוספים בעקבות שיגור מטח רקטות מרצועת עזה.

אחת הרקטות התפוצצה בחצר בניין באשדוד. ילד בן 8 נפצע באורח קל מאוד ופונה לבית החולים 'קפלן' ברחובות. בנוסף, נגרם נזק כבד לאחת הדירות ולרכב שחנה בסמוך. 

אחד מקרובי המשפחה סיפר כי "הילד נכנס לממ"ד וניסה לסגור את הדלת אבל התקשה, ולכן רסיסים עפו לכיוונו בזמן הנפילה. מזל שהם שמרו על עצמם ונכנסו למרחב המוגן. אם הם היו נשארים בסלון זה היה נראה אחרת. אבל הוא ילד אחראי שיודע להתמודד עם אזעקה".

רקטה נוספת יורטה על-ידי מערכת 'כיפת ברזל' ורקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח.

הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, לקחה אחריות על הירי לאשדוד. לטענתה, נורו 10 רקטות גראד לעבר העיר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

שרת המשפטים ציפי לבני, שביקרה בבית שנפגע, אמרה: "המדיניות שלנו היא שלא מספיק להיות תחת כיפת ברזל, אנחנו מכים בחמאס, ושם ההרס גבוה יותר". 

מספר דקות לאחר מכן התפוצצה רקטה בחניה של בית ספר הסמוך למבני המועצה ולאולם תרבות באשכול. התלמידים שחיכו להסעות מיהרו להיכנס למרחב המוגן, לא היו נפגעים.

תושבי אשדוד התעוררו הבוקר בשעה 6:30 לקול אזעקה, שהתברר כי היא הופעלה בעקבות יירוט של מזל"ט ששוגר מעזה. חיל האוויר יירט את כלי הטיס של החמאס באמצעות טיל פטריוט.

החמאס טען כי אנשיו שיגרו כמה כלי טיס למשימות מיוחדות וטענו כי הם חדרו לעומק ישראל.