אאא

ערי הדרום ממשיכים לספוג, גם הבוקר, ירי כבד מרצועת עזה. הבוקר, הרקטות ופצצות המרגמה נפלו בשטחים פתוחים ולא דווח על נפגעים. צה"ל בינתיים נמנע מלהגיב, אולם ההערכה היא כי תגובה נחרצת תבוא בימים הקרובים.

במהלך הלילה, יירטה מערכת "כיפת ברזל" טילים שנורו לעבר אשקלון.

דובר צה"ל, תא"ל יואב פולי מרדכי אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל: "נורו בקירוב מול 100 טילים לשטח ישראל. צה"ל פועל באופן נחוש".

מרדכי הסביר: "אי-אפשר לומר שמדובר באירוע נקודתי. אנחנו נמצאים בתוך סבב של הסלמה, ונבוא דין וחשבון עם היורים והמפגעים".

ובינתיים, בעקבות ההסלמה בדרום, כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו את שרי "פורום השמינייה" לדיון בצעדי התגובה העתידיים של ישראל.

שרי הממשלה, כך נראה, ממליצים שלא להיגרר אחרי חמאס להסלמה.

אתמול, בעקבות מתקפת רקטות על העיר באר-שבע, נהרג יוסי שושן - תושב אופקים - שהגיע לאסוף את אשתו ההרה מבית אחיה. בירי על העיר נפגעו שניים קשה מאוד, אחד בינוני וכמה קל.

יובל ירמיהו, מנהל אגף רפואה ב'איחוד הצלה' ותושב 'באר שבע' שהגיע למקום הנפילות סיפר: "הפגיעות היו קשות מאוד. הענקתי יחד עם 5 חובשי 'איחוד הצלה' נוספים טיפול ל 3 פצועים באורח קשה. רוב הנפגעים היו סקרנים שיצאו לראות את פעולת מערכת כיפת ברזל.

"משיחה שערכתי עם גורמי ביטחון אפשר לומר בצורה חד משמעית כי אפשר היה למנוע את מותו של הצעיר ואת פציעתם של האזרחים האחרים - אילו היו נכנסים למרחב מוגן ולא נשארים ברחוב לאחר הישמע האזעקה.

"'איחוד הצלה' קוראים לציבור שמרגע אזקת 'צבע אדום', אנשים חייבים להישאר במקום מוגן לפחות כעשר דקות".

(צפו בוידאו: מערכת "כיפת ברזל" מיירטת. צילום: אתר צה"ל)