אאא

שלושה בני אדם נהרגו היום (שבת) ואדם אחד לפחות נפצע באורח אנוש באירוע ירי בשכונת סבלון בבריסל, סמוך למוזיאון היהודי של בלגיה. 12 בני אדם נוספים, המוגדרים נפגעי הלם, נלקחו להמשך טיפול על ידי שירותי ההצלה.  שרת הפנים של בלגיה, ז'ואל מילקה, טוענת כי "כל הראיות מצביעות על כך שמדובר במתקפה אנטישמית".

מדיווחים ראשוניים עולה כי אדם שהגיע למקום עם מכונית מסוג אאודי, נכנס למוזיאון ופתח באש שקיפחה את חייהם של שתי נשים וגבר. לאחר מכן נכנס היורה למכונית ונמלט.

לפי רשת RTL הבלגית, עדי ראייה רשמו את מספר לוחית הרישוי וכעת מתנהל מרדף אחר הרכב החשוד. "שמעתי רעש שנשמע כמו ירי, לפחות חצי תריסר יריות. אז היה שקט במשך דקה, ואז הירי התחדש, עוד חצי תריסר יריות. המשטרה הגיעה וסגרה את האזור. גם אמבולנסים הגיעו למקום. כל הרובע נסגר, וכעת יש פה כוחות משטרה גדולים, שוטרים סמויים, אמבולנסים ועוברי אורח רבים" אמר אחד מעדי הראייה.

שרת הפנים הבלגית ז'ואל מילקה שהייתה באזור, אמרה כי "הכל מצביע על כך שמדובר בפיגוע אנטישמי". שר החוץ של בלגיה, דידייה ריינדר, הגיב לאירוע בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "אני בהלם מהרצח שבוצע במוזיאון היהודי. מחשבותיי עם הקורבנות ועם משפחותיהם".

המוזיאון היהודי נמצא תחת אבטחה גם בימי שגרה, והוא ממקום בסמוך לבית הכנסת הגדול של בריסל שהיה בעבר מטרה לפיגועים.