אאא

בתגובה לתוכנית שמונחת על שולחן משרד הפנים לבניין ירושלים, זו שפרופ' הלל ווייס קורא לה "תוכנית לחורבן ירושלים", נגרעים שטחים לבניה עבור הציבור החרדי והדתי. אן אם תרצו, היהודי. ונוספים שטחים לבניה עבור הערבים במזרח העיר.

ווייס מתייחס להתנהלותו של ראש העיר, וכותב: "אבדה ירושלים! כל הדיבורים והשבועות על ירושלים כבירת ישראל הריבונית והמאוחדת הם דיבורי סרק. אבדה בפתיחת קניון קרתא ובפתיחת קניון ספרא בשבת. לא חניון - קניון. אם הייפתח החניון ייפתח הקניון. ומגדלי אקירוב לא ייכתבו באלף אלא בעין ויתנוססו בכל רחבי ירושלים. לאחר קרתא ייפתח קניון מלחה ואחר-כך בכל הארץ. האם היהודים ראויים לירושלים? מצעד הגאווה אינו מסתיים ב-ג' תמוז אלא נמשך כל שבת בחסדי ראש העיר הנאור ניר ברקת, זרוע ביצועית נוספת של אובמה. תהליך בינאום ירושלים והאגן הקדוש אינו רק רעיון של האפיפיור, אובמה, האירופים ומכוני הדמוקרטיה בישראל, המכונים היהודיים לביעור ירושלים. כולם יוכלו להתפאר: ביערנו הקודש מן הבית. פתחנו השער לרווחה לעיר אחת לעמים רבים, רק לא העם היהודי. העם היהודי ייזרק ממעון קודשו מהר הבית ומכל רחבי העיר המבונאמת".

הפרופ' רואה בציבור החרדי את המחסום האחרון בפני ההשתלטות הערבית בירושלים: "במסכת כה סבוכה של בגידה פרי מעשיהם של ונכונותם של יהודים רבים מאוד להיפטר מעירם ומארצם - רק חוסנו של הציבור החרדי והדתי יכול לעמוד בפרץ".

ויש לו גם מה להגיד על נתניהו: "ראשי המדינה של היום גולשים בינתיים במדרון קדימה. אילו רצה בנימין נתניהו להישרד כמנהיג של העם היהודי, שהוא מתיימר לדבר בשמו, באמצעות מדינת ישראל היה עליו לתמוך בקדושת ירושלים ולסייע בסילוק תוכניות בניין עיר בחומר וברוח, הבאות לקעקע את ירושלים היהודית-עברית-ריבונית. תוכניות המערערות את התוכן היהודי של העיר ואת הדמוגרפיה שלה שכבר מזמן סטתה מהיחס של 70% אחוז מול שלושים".

והוא מעביר מסר לנציגים החרדיים בממשלה ובכנסת: "אם נתניהו ימשיך לתמוך בשתיקה בכל תהליכי החדלון, אסור על המפלגות החרדיות והדתיות לשבת בממשלה, אפילו תיפול הממשלה לזרועות קדימה. תהליך שמאז תעמולת הבחירות נתניהו חותר אליו ומתחנן אליו ממילא, ואפילו ייפתחו כל הקניונים וגם תזמורת תנגן כל ליל שבת בכיכר ספרא".