אאא

התגודדות המונית של צעירים מופרעים, בנים ובנות יחדיו מידי ליל שבת הפכה השבוע לקטטה מבישה, כל זאת - בטבורה של עיר הקודש בני ברק. התושבים:אנו מתריעים כבר שנים.

העיר אשר שולחת זרועות ארוכות לעבר כל פינותיה הנידחות וחלקיה הישנים של תחום השיפוט העירוני, מוכיחה יותר מכל את מצוקת הדיור ותופעת הביקוש שכפול ומכופל מההיצע הדל בב"ב.

מי שמרגיש זאת יותר מכל הם זקני 'המזרחי', אשר כל בתי הכנסת שלהם נכבשים במהירות ע"י אברכים צעירים, בדרך להפיכתם לחניכי הישיבות כזה או אחר, כאשר גם דירותיהם נרכשות מהן, במחיר שערורייתי ומופקע.

ובכל זאת, משהו אחד נותר. והוא, מנהגם של ילדי ונערי 'בני עקיבא' הוא להתקבץ מידי ליל שבת במרכז ר"ע בצומת רח' ירושלים לאחר התכנסותם בליל שבת. במשך הזמן הצטרפו עליהם עוד ארחי פרחי מה'שוליים' והמקום הפך לתערובת מחרידה של 'הבן עם הבת'.

הצעקות, הקללות וניוולי הפה של הנוער המשועמם העומד שם, ומזכיר לכולם, הנה, הנה אנו קיימים עדיין, גורם למטרד איום ונורא לכל תושבי האזור, ואפילו לעוברים והשבים.

התושבים שפנו פעמים מספר לרשויות נענו בשתיקה רועמת. די לה לעירייה בשאר החזיתות הקיימות עם 'בני עקיבא' ומוסדותיהם הריקים בעיר, הגורמים להם כאב ראש ומשפטים רבים. ואל להם לפתוח חזית נוספת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בליל שבת האחרון עמדו שם הקבוצה המעורבת כדרכה וספחה אליהם את כל נערי השולים שחלפו ברחובה של עיר. שעות הערב הארוכות של שבתות החורף נקפו, ומד השעמום שטיפס כלפי מעלה, הכין את השטח למה שקרה דקות ספורות לאחר מכן.

בדיוק למצב הזה, נקלעה בליל שבת האחרון קבוצת בחורים חסידיים שחזרו מהטיש של אדמו"רם. אלו צעדו כשראשם אחוז עדיין בשרעפי קודש, ונפלו מייד טרף קל לנוער, שמצא בהם קרבן מתאים. תחילה הם ניסו להתחכך בהם, וכשאחד הבחורים ביקש 'סליחה' ורצה להמשיך, עצרוהו מיד בשאלה האלמותית, "רוצה מכות?!".

עד מהרה התפתחה לה במקום זירת איגרוף, כשהשבאבניקים מפליאים בבחורי הישיבה את אגרופיהם.  רק רכב סיור של השכונה שחלף שם במקרה, גרם להפסקת ההתכתשות ואיפשר את בריחת הבחורים החסידים.

התושבים המבוהלים המתגוררים באזור, אמרו ל'כיכר השבת', כי פנו אינספור פעמים בנושא לרשויות אבל נתקלו במבוא אטום, "הפעם זה נגמר בנס", הם אומרים, "ומה יהיה פעם הבאה? האם רק אסון יביא פתרון?"