אאא

זה הולך להיות שבוע רווי דרמות פוליטיות. במערכת הפוליטית ממתינים להכרעת המפלגות החרדיות שיכולה להביא להקדמת הבחירות ולפירוקה של ממשלת נתניהו השלישית. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שביקש מראשי הסיעות החרדיות התחייבות לתמיכה בו ולהמלצה לתפקיד לאחר הבחירות הבאות - בתמורה להתחייבות לשותפות קואליציונית, מחכה כעת להכרעת גדולי ישראל.

ח״כ יעקב ליצמן ערך בימים האחרונים סבב ביקורים אצל חברי מועצת גדולי התורה של תנועת אגודת ישראל - האדמו"רים מבעלזא, ויז'ניץ, צאנז, בויאן וביאלה ושטח בפניהם את האפשרויות השונות תוך כדי שהוא מבקש לגבש עמדה אחידה ומוסכמת של המועצת החסידית.

במקביל, חברי הכנסת של תנועת דגל התורה הגיעו אל מעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן וביקשו את הכרעתו.

במפלגות החרדיות חוששים מהמהלך שכן מי שעלול להרוויח מכך הוא דווקא יאיר לפיד, בשל העובדה שהשיח הפוליטי ישוב להיות סביב דרישות הציבור החרדי. 

באגודת ישראל מעריכים כי גדולי הדור יעניקו 'אור ירוק' למהלך, אולם בדגל התורה עדיין ממתינים להכרעתו של מרן ראש-הישיבה הגראי"ל שטיינמן שהקשיח את עמדותיו בנושא. 

פרשנים פוליטיים רבים מעריכים כי על החלטתו של מרן ראש הישיבה יקום או יפול דבר. הפרשן בן כספית כתב הבוקר (שישי) בכותרת הראשית של 'מעריב': "נתניהו בידיים של הרב שטיינמן. הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן, בן 100 מחזיק עכשיו את המפתחות. הכל תלוי בו. הלחץ שמפעילים עליו שליחיו של ראש ממשלת ישראל כבד".

בן כספית הוסיף וכתב: "יש (להרב) שטיינמן מאה שנות נסיון.. הוא יודע שגם בפעם הקודמת נתניהו הבטיח לחרדים הרים וגבעות. כדי לשכוח אותם יום אחרי הבחירות. האדמו"ר הקשיש יודע שברית כזו תהפוך את החרדים שוב לנושא של הבחירות. לא בטוח שהוא רוצה את זה. ועדיין הפיתוי גדול". 

יש לציין כי ח"כ ליצמן טוען בתוקף כי באגודת ישראל טרם התקבלה החלטה בנושא. לדבריו, "כל הדיווחים והספינים כאילו חלק מהחרדים סגרו עם ביבי לאחר הבחירות שקר. ההחלטה תתקבל יחד אגו"י, דגה"ת וש"ס ואנו מתואמים לגמרי".