אאא

הרב אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת "שובו בנים" לא השתתף אמש בברית לנינו, נכד לבנו נחמן - בעקבות המאבק הפנימי בקהילת ´שובו בנים´.

מאז פרסום התקליטור "החשיפה", החליט הרב ברלנד להשיב את מושכות הנהגת הקהילה לידיו.

בינתיים שוהה הרב בדירות מסתור, אותם הוא מחליף מפעם לפעם מרצונו החופשי.

ל"כיכר השבת" נודע כי במהלך השבוע כינס הרב כמה מבכירי החסידות ומשפיעיה, וציווה עליהם להעביר את המסר כי הנהגת הקהילה היא בסמכותו הבלעדית בלבד, ולא בסמכות הבן.

הרב עצמו יוצר קשר טלפוני עם רבים מבין החסידים ומעדכן אותם על עמדתו בפרשה ועל כך שעד עתה שמו בפיו דברים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גם הניסיונות לפנות אל המשטרה ולבקש ממנה כי תפתח בחיפושים אחר הרב, מתוך טענה לדאגה לשלומו, לא צלחה, לאחר שהוברר למשטרה כי הרב עזב את ביתו מרצונו החופשי.

הדרישה כעת היא שהבן נחמן יעזוב לחלוטין את ההנהגה והנהלת הקהילה, אולם לא מדובר במהלך שיעבור בצורה חלקה, שכן הוא רשום כבעלים של הישיבה ורכושה.

גברתנים סביב הרב

בשבוע שעבר גילו כמה בכירים בחסידות תקליטור סמוך לפתח ביתם, כשעל גבו הכיתוב "חשיפה" באותיות של קידוש לבנה. כאן החלה המהומה הגדולה. מטרת התקליטור היתה לקרוע את המסיכה מעל פרצופם של בן הרב - נחמן ברלנד, ובנו - נכד הרב, נתן (נוס´לה).

באמצעות הקלטות, קטעי וידאו ממצלמות נסתרות וגניבת מסמכים ממשרדם, הם ביקשו להוכיח כיצד הבן והנכד מנהלים את הקהילה, וגרוע מכך, כיצד הם שולטים על בית הרב, ברב עצמו ועושים בו ככל העולה על רוחם.

לפי הקלטת, סביב הרב וביתו סבבו כל העת שישה גברתנים, אנשי אבטחה, שקיבלו הוראות ישירות מנכדו של הרב, מסביב לשעון. בין היתר סובבים את הרב גם בשהותו בציון רבי נחמן מברסלב אנשי אבטחה, שמונעים את הגישה הישירה אליו.

רק תמורת תרומה הגונה למוסדות שמועברת לנכד הרב, ניתן היה לערוך ´פדיון נפש´ אצל הרב. בדיסק נחשפים מסמכי ההפעלה המלאים של צוות האבטחה.