אאא

לקיים בנו חכמי ישראל: לאחר ימים של שיפור במצבו של מרן פוסק הדור הרב חיים עובדיה יוסף, הערב (חמישי) חוששים הרופאים כי בגופו של הרב מתפשט שוב זיהום.

ל"כיכר השבת" נודע, כי לאחר ההטבה במצבו של הגרח"ע יוסף ולאחר שהרב חזר להכרה ונשם בכוחות עצמו, עלה מבדיקות ראשונות של הרופאים כי יש חשש סביר שהזיהום בגופו של הרב חזר.

כעת, הרופאים ממתינים לתוצאות הבדיקות בכדי לקבוע האם אכן הזיהום חזר למרות הטיפול התרופתי בו בימים האחרונים.

אחד מבני המשפחה ששהה בבית החולים סיפר ל"כיכר השבת" כי: "אנחנו רואים את זה ממש במציאות, ברגע שהציבור נחלש והתפילות פוחתות השיפור של הרב נעצר. כעת הרופאים חוששים כי הזיהום חזר לרב וזה דבר מסוכן".

הפרופסור דן גילון מעדכן בצהריים על השיפור במצב הרב (צילום: נועם 'דבול' דביר - ynet)

"אנחנו מתחננים לציבור שימשיכו להזעיק רחמי שמיים מרובים לרפואת הרב שימשיך להנהיג אותנו, צריכים לזכור שזה שיש שיפור זה לא אומר שהכל טוב, יש לנו עוד דרך ארוכה לעבור, אנא תמשיכו להתפלל".

מוקדם יותר, עדכן הפרופסור דן גילון המטפל בגרח"ע יוסף כי: "צינור ההנשמה הוצא בצהריים (חמישי) כדי לנסות שהרב יוכל לנשום באופן עצמאי. בינתיים זה נראה לא רע, הרב כבר בהכרה מלאה ומתקשר, עם קושי מסוים בדיבור שנובע מכך שהיה לו צינור הנשמה במיתרי הקול. הוא מגיב לסביבה ואפילו מצליח לבטא כל מני דברים שהוא רוצה לבטא".

"מדובר בניסיון ואנחנו נצטרך לראות בשעות הקרובות ועד יומיים שלושה נוספים לראות איך הוא מסתדר" הדגיש פרופ' גילון: "האפשרות שהוא יצטרך מחדש להכניס צינור הנשמה לתמיכה נשימתית לא נמוכה. נעשה כל מאמץ שלא לעשות את זה".

בתוך כך, יו"ר ש"ס בירושלים אלי שמחיוף, הודיע על עצרת תפילה לנשים ובנות ברחבת הכותל המערבי,  שתתקיים מחר, יום שישי ראש חודש חשוון, בשעה 06:30 בבוקר, באותה שעה בה תיערך הפרובוקציה המתוכננת של 'נשות הכותל'. הסעות לעצרת יצאו מכל רחבי העיר ירושלים וכן מריכוזים שונים ברחבי הארץ

הציבור נקרא להמשיך ולהעתיר רחמי שמיים מרובים לרפואת מרן פוסק הדור רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה.